На Рівненщині встановлюють джерело з ідеальною водою: на «перемогу» 28 «номінантів»

2240 1

Ми у соцмережах:

На Рівненщині встановлюють джерело з ідеальною водою: на «перемогу» 28 «номінантів»

Рівненський лабораторний центр МОЗ розпочав проект «У пошуках ідеального джерела». Три тижні тому фахівці центру повідомили, що перевірять джерела в області, і попросили користувачів Facebook написати, де варто провести аналіз води.

Загалом назбиралося 28 джерел, які перевірять фахівці центру, повідомляє Лабораторний центр МОЗ. У Рівненському районі – найбільше: у Городищі, Городку, Гориньграді-1, Грушвиці, Золотієві, Карпилівці, три в Олександрії (біля табору «Джерельце», за переїздом та у центрі села), Омеляні, Понебелі, Сергіївці, Хотині, Шпанові, а також джерела на Північному та Боярці у Рівному.

У Здолбунівському районі – у Гільчі (дж.Св. Миколая), у Корецькому районі – у Великих Межирічах, у Гощанському районі – у Синьові та Липках (джерело Свято-Успенського Липківського чоловічого монастиря), у Дубенському районі – в Онишківцях (джерело Святої Праведної Анни), у Млинівськомй районі – у Малих Дорогостаях, у Костопільсьокому районі – у Корчів’ї, у Володимирецькому районі – в Олізарці, а також у Сарнах (Дослідна станція), Острозі (вулиці Татарська та Бельмаж) та Оженині Острозького району.

Оцінюватимуть якість води за 16 санітарно-хімічними та трьома мікробіологічними показниками: запах, смак та присмак, забарвленість, каламутність, рН, перманганатна окиснюваність, амоній, нітрити, нітрати, загальна жорсткість, хлориди, сульфати, залізо загальне, лужність загальна, магній, кальцій, загальні колі-форми, Е.Сoli, коліфаги.

Джерела розмежують на три групи: у блакитний перелік увійдуть джерела з бездоганною (за визначеними показниками) якістю води (не лише безпечної, але й з оптимальним мінеральним складом), у зелений – джерела з водою, яка придатна для споживання, з можливими відхиленнями від стандартів, які легко коригуються (шляхом облаштування каптажу тощо), у червоний перелік потраплять небезпечні для користування вододжерела.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також