На Сарненщині навчали жінок вив’язувати хустку

1231 0

Ми у соцмережах:

На Сарненщині навчали жінок вив’язувати хустку

У Сарненському історико-етнографічному музеї фундаторка Українського музею в Кохтла-Ярве (Естонія) Тетяна Івушкіна провела майстер-клас із вив’язування хустки.

Хустка для української жінки була не тільки головним убором, а й оберегом та «паспортом». Як розповіла Тетяна Івушкіна, хустка мала не тільки практичне значення, а й розповідала про господиню. Наприклад, намітку носили тільки заміжні жінки, хустку носили і жінки й дівчата, але дівчатам потрібно було показати косу, жінка, навпаки, косу ховала. За способом вив’язування хустки можна було зрозуміти, яка перед вами жінка: заміжня, вдовиця чи скільки у неї є діток.

У ролі моделей виступили начальниця управління культури та туризму Рівненської РДА Любов Романюк, заступниця начальника управління культури та туризму Рівненської ОДА Ярослава Гаврилова, начальниця відділу регіональної політики у сфері культури, релігій та національностей управління культури і туризму РДА Галина Ковальчук, спеціалістка відділу регіональної культурної політики управління культури і туризму РДА Наталія Жук.

Сарненський історико-етнографічний музей


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також