На шансон табу: не тому що «блатний», а тому що російський

Ідея «припинити публічне відтворення аудіовізуальних творів, створених після перемоги Революції гідності на території Росії, а також відтворення російської музики «шансон» та іншої кримінальної музики, створеної на території країни-агресора», належить депутату облради Олександрові Савчуку. Відповідний проект рішення уже включено в порядок денний сесії облради, яка відбудеться 2 червня.

2 хв. читання

Шансон

Олександр Савчук, депутат облради від фракції «Свобода»:

— Це радше звернення до власників маршруток та керівників закладів, щоб вони припинили відтворення шансону та іншої кримінальної музики. Але ми будемо робити усе можливе, аби рішення виконували. Все-таки ми боремося за безпеку України, результат буде на наших дітях та внуках, які не слухатимуть «Золотиє купола» чи «Рюмка водкі на сталє». Інший шансон, окрім блатного, наші водії і не вмикають. Щодо пісень, написаних після 2014 року, то йдеться про ті, які належать виконавцям, що займають відкриту антиукраїнську позицію і в’їзд яким заборонено в Україну.

Валентин Демчук, президент ГО «Союз перевізників України»:

— Як на мене, російська музика з кримінальним чи політичним підтекстом у громадських місцях справді не повинна звучати. А в іншому — це особистий вибір людини, що їй слухати. До речі, на музику в маршрутках нам ніколи не скаржилися. Часто водії просто вмикають радіо і мало зважають, які пісні там звучать. Попросити — і вони вимкнуть.

Алла Черній, депутатка облради від «Батьківщини»:

— Рішення облради матиме лише рекомендаційний характер, але на обласному рівні можна буде чинити моральний вплив, аби рекомендацій дотримувалися.

Валерій Редько, депутат облради від БПП:

— Не люблю шансону і не слухаю його, але знаю, що там є пісні й не кримінального контексту. Навіщо забороняти всі? Ще подумаю, як голосуватиму.

Алла САДОВНИК.
Поділитися цією статтею