На Здолбунівщині смажили жаб за рецептами УПА (ВІДЕО)

1785 0

Ми у соцмережах:

На Здолбунівщині смажили жаб за рецептами УПА (ВІДЕО)

У Здолбунівському краєзнавчому музеї готували страви за рецептами вояків УПА: коропа, лисички і… жаб. Це частина проекту «Я – історія», метою якого є відновлення інтересу до української автентичної регіональної кухні.

 

Кухар Сергій Солдаткін розповів:

- Жаб смажили тому, що на той час була проблема з харчами. Що знаходили – те готували. Їх ловили у місцевих водоймах. По великому рахунку в їжу підходить все, навіть фіалки, якщо правильно приготувати. І коропа і жаб обсмажуємо у розтопленому жирі, що грає роль фритюру. Цей спосіб приготування займає кілька хвилин.

Виконавчий директор проєкту "Я-історія" Руслан Плясуля:

- Ми готуємо, використовуючи ті продукти, що були доступні на той момент, і використовуючи той посуд, ту пічку. Ми все пропрацьовуємо, аби відповідало дійсності тих часів.

Автори проекту виокремили певні рецепти на основі досліджень, які провели у Здолбунівському краєзнавчому музеї. Директор музею Олег Тищенко розповів:

-          Я спілкувався з живими вояками УПА. Вони розповідали мені, що їли. Наприклад, збирали жолуді і заносили їх в село, щоб там їх перемололи і спекли їм жолудевий хліб. Часи були суворі, не вистачало провіанту, в хід йшло все. В архіві СБУ є багато документів, які стосуються побуту повстанського, режиму, дисципліни й в тому числі й харчування. Тобто, що не обхідно мати в стравах для виживання бійців Української повстанської армії. Руслан Плясуля, перелопативши море літератури, все це познаходив. 

Дивіться на нашому відео секрети обсмаження коропа "по-УПІвськи" 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також