Напруга в електромережі на Рівненщині довго «стрибала»

545 0

Ми у соцмережах:

Напруга в електромережі на Рівненщині довго «стрибала»

Не встигли рівняни відійти від ракетного «прильоту» у суботу 23 листопада, як минулого четверга вранці місто знову здригнулося від вибухів. Електроенергія вкотре зникла, зменшився тиск у водогоні, а котельні було знеструмлено.

За кілька днів ситуація зі «світлом» дещо покращилася. Але електроприлади все ще працювали погано — довго не гріла їжу мікрохвильова піч чи електроплита, ледь працював холодильник, тьмяніше світили лампи. Ліфти у деяких рівненських багатоповерхівках і зовсім зупинили. Згодом, у понеділок 2 грудня, на вулиці Рівного виїхали всього 26 тролейбусів — а це близько третини від загальної кількості, що є в автопарку. У вівторок «рогатих» на дорогах було вже 55. Причина — не вистачало напруги.

Руслан Гудима, директор департаменту інфраструктури та благоустрою міста:

— На маршрути виїжджає та кількість тролейбусів, яку може витримати мережа. Тому весь парк електротранспорту одразу не випускали. Частково перекривали тролейбусні маршрути міськими автобусами, щоб пасажирам було зручніше.

Галина Похильчук, голова Ради голів ОСББ Рівного:

— От у мене на вул. Галицького, 4 не встигли відключити ліфти і погоріли запобіжники, не працюють. Сказали майстри, що, можливо, «вальнуло» навіть 400 В. Тепер три ліфти довелося ремонтувати, лише четвертий витримав… Добре, що обійшлося лише так, бо такий запобіжник котує 500 гривень, а якби згорів мотор, що коштує 40 тисяч? Де би ОСББ взяло гроші одразу на чотири, бо мешканці не здадуть? Так, я не дозволила включати ліфти, бо вони не можуть повноцінно працювати через те, що напруга нестабільна, її не вистачає. На будинок замість 220 В подається 160–180, а якщо менше 180 — він просто не буде працювати, особливо, якщо старий. Ліфти відключаємо, щоб їх зберегти.

Було відключення електроенергії на Київській, 44, де є 316 квартир і мешкає понад тисяча людей. Трапився перекос фаз і вийшло, що пів будинка світиться, а інша половина — ні… Одночасно ж не може бути поломка у трьох електрощитових будинку, значить, пішло від підстанції? Приїхало обленерго, перекос усунули, все запрацювало.

Через проблеми з напругою не запускаються й котли, тому в людей бувають холодні батареї. Насос для опалення коштує у межах 700 євро. Я поставила спеціальний захист, тож якщо напруга менше за 170 — спрацьовує автоматика, насос вимикається і опалення не качає. Інформувати про різні нюанси з напругою споживачів мали би тепловики, енергетики, міська влада — хоча би маленькими заявами пояснювали людям, що й до чого.

Алла Ліхачова, речниця ПрАТ «Рівнеобленерго»:

— Проводимо всі необхідні роботи зі стабілізації напруги в системі. Таких проблем, як були одразу після ракетного удару, вже немає. Якщо щось таке виникає в окремих споживачів, то це вже поодинокої випадки. Тоді варто звертатися у наш call-центр і повідомляти, будемо в кожній конкретній ситуації розбиратися.

До слова, вплинула остання масована атака і на роботу Рівненської атомної станції. Як повідомили у МАГАТЕ, тоді на трьох українських АЕС у Нетішині, Вараші та Південноукраїнській довелося знизити потужність — як запобіжний захід. А один з реакторів на РАЕС був повністю відключений від мережі.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також