Наш дім — Луцьк

4619 0

Матчем проти хокейного клубу «Червоноград» у суботу розпочав новий чемпіонат Західноукраїнської аматорської хокейної ліги рівненський «Фаворит». Гра відбувалася у Луцьку на ковзанці «Снігова королева», яка водночас є домашньою як для рівнян, так і для червоноградців.

Матч розпочинався о 8-й годині, тобто з дому гравцям довелося виходити десь о 6-й ранку. Можливо, це, а можливо, деяка недооцінка суперника, адже червоноградці лише дебютували у лізі, а рівняни торік були п’ятими, позначилося на стартових хвилинах. Вже на 5-й хвилині, граючи у меншості, «Фаворит» пропустив гол. Відігралися рівняни на 20-й хвилині (період, за регламентом, триває 25 хвилин «брудного» часу). Саме за нічийного рахунку хокеїсти пішли на перерву. У роздягальні капітан нашої команди Михайло Степанюк провів роз’яснювальну роботу, після чого «Фаворит» було не впізнати. У другому та третьому періодах рівняни провели по чотири «сухі» шайби, перемігши 9:1. У нашій команді відзначились: тричі — Валерій Стасюк, двічі — Олександр Жишко, по разу — Олег Биков, Юрій Аксютов, Олексій Денисов та Роман Нікітюк. Цього ж дня віце-чемпіон ліги хокейний клуб «Луцьк» встановив рекорд результативності, обігравши львівський «ВІМ-Беркут» — 21:0. Другу гру рівняни проводили наступного дня теж у Луцьку і теж о 8-й годині. Цього разу суперник був серйозніший, діючий чемпіон Івано-франківська «Ватра». Втім, склад галичан дещо оновився порівняно з минулим сезоном, до того ж фактор власного майданчика дозволили «Фавориту» знову святкувати перемогу — 4:2. Доля зустрічі вирішилася в заключному періоді, який наша команда виграла — 3:1. Наступний матч, згідно з календарем, «Фаворит» проведе 28 листопада знову у Луцьку, о 9.00 він прийматиме «Чернівецьких пінгвінів». Нагадаємо, що загалом у лізі грає 13 команд. Після стартових ігор рівненські хокеїсти раділи перемогам, а також нарікали, що змушені їздити як на домашні матчі, так і на тренування до Луцька. За словами капітана «Фаворита» Михайла Степанюка, за оренду ковзанки клуб платить 750 гривень за годину, тобто півтори тисячі за гру або за тренування. Хокеїсти, а це люди, яким вже за тридцять, не розуміють, чому в інших містах Західної України — Львові, Луцьку, Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі і навіть Калуші та Яворові — ковзанки є, а в Рівному, яке за населенням менше хіба що за Львів — немає. Також, спілкуючись з гравцями «Фаворита», вдалося з’ясувати, що штучна ковзанка, яка кілька років тому діяла спочатку на Набережній, а потім біля радіозаводу, і де, власне, починав свої виступи у Західноукраїнській аматорській хокейній лізі рівненський клуб, нині переїхала до Нетішина, оскільки у Рівному під неї власник землю знайти не зміг. Таким чином, єдина надія на державну програму «Хокей України». Як повідомив начальник обласного відділу фізкультури та спорту Микола Петренчук, в Україні ця програма, яка передбачає будівництво льодових арен, продовжує діяти. Згідно з її умовами, місцева влада має виділити землю, натомість держава фінансує будівництво ковзанки. Рівненська обласна рада рішення щодо відведення землі прийняла (мова йде про каскад спортспоруд на вулиці Макарова), тепер черга за державою. Втім, як зазначив чиновник, у 2009 році програма «Хокей України» не була виконана, тобто передбачені кошти держава виділила лише частково. Що буде у наступному році — Микола Петренчук не прогнозує. Каже, або доведеться чекати державних коштів, або ж керівництво області має знайти інші джерела фінансування.