Науковці з України та Європи вчергове зібрались на Рівненщині

341 0

Ми у соцмережах:

Науковці з України та Європи вчергове зібрались на Рівненщині

Зустріч знаних науковців країни відбулася в суботу, 22 березня, для того щоб обговорити проблемні питання та перспективи розвитку вищої освіти. Міжнародна науково-практична конференція: «Вища освіта у період воєнного стану: сучасні виклики та проблемні питання» організована Науково-дослідним інститутом публічного права спільно з Центром українсько-європейського наукового співробітництва на території спортивно-мисливського клубу «Сокіл» у селищі Суськ Рівненської області.

Модераторами наукового заходу виступили відомі рівняни: Андрій Боровик — кандидат юридичних наук, доцент, академік, віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права (м. Київ) та Наталія Деревянко — доктор філософії в галузі права, доцент, академік, декан юридичного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука.

Загалом у науковому заході взяли участь понад 230 науковців з 42 навчальних закладів України, Молдови, Латвії та Франції. Причому 37 ректорів та проректорів, які представляють 29 навчальних закладів, особисто прибули до Волинського Полісся для участі у роботі конференції.

— Сьогодні ми всі зібралися в цьому залі, а хтось по той бік екрана, щоб обговорити вкрай важливе питання. Питання вищої освіти у період воєнного стану. І я хочу запевнити, що кожна думка, яка сьогодні звучатиме у цьому залі, чи то академіка, чи здобувача вищої освіти буде вкрай важливою, адже в країні війна. І навіть той факт, що більшість науковців приїхали до Рівного у цей важкий для країни і для громадян час вже свідчить про те, що освіту і науку в Україні не зупинити, — звернувся до учасників конференції модератор, академік Андрій Боровик.

З вступним словом до учасників конференції звернулись: директор Департаменту освіти і науки Рівненської обласної військової державної адміністрації Петро Коржевський; заступник керівника Департаменту з питань громадянства, помилування, державних нагород — керівник управління з питань помилування Офісу Президента України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Дмитро Журавльов; заступник директора Департаменту освіти, науки та спорту МВС України — начальник управління науки, інновацій та спорту Міністерства внутрішніх справ України, доктор юридичних наук, професор Єгор Назимко; ректор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Євген Соболь; ректор Київського університету будівництва та архітектури, доктор юридичних наук, старший дослідник Олексій Дніпров; ректор Пенітенціарної академії України, доктор юридичних наук, професор Сергій Гречанюк та президент Інституту кримінального права та прикладної кримінології Республіки Молдова, доктор юридичних наук, професор Валерій Бужор.

Найбільш актуальною та дискусійною стала доповідь-презентація: «Суспільна ефективність закладів вищої освіти в умовах зовнішніх впливів» проректорки з наукової роботи та міжнародних зв’язків Національного університету водного господарства та природокористування, докторки економічних наук, професорки, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Академії економічних наук України Наталії Савіної.

Не менш дискусійною виявилась доповідь «Чому загальне правило «дія закону в часі» не поширюється на захист дисертації «доктора філософії», підготовлена доктором юридичних наук, професором, заслуженим юристом України, академіком Національної академії наук вищої освіти, директором Інституту права Донецького університету економіки та права Андрієм Головачем.

Про проблеми функціонування вітчизняної вищої освіти в умовах воєнного стану доповів проректор з науково-педагогічної роботи, економічних, юридичних та соціальних питань Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, доктор юридичних наук, професор, заслужений працівник освіти України Олег Дубинський, а про виклики і можливості цієї освіти провела презентацію проректорка з наукової роботи Державного податкового університету, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Олександра Смірнова.

Найбільше запитань у аспірантів, які брали участь у конференції, викликала доповідь-презентація проректора з навчально-методичної роботи ПВНЗ «Європейський університет», доктора філософських наук, професора Сергій Ягодзінського на тему: «PhD Навігатор: крок за кроком до захисту».

Проблемні питання академічної відповідальності закладів вищої освіти чітко окреслив керівник Департаменту організації забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України, доктор юридичних наук, професор, академік Академії адміністративно-правових наук, заслужений діяч науки і техніки України Олексій Дрозд. А Андрій Боровик — кандидат юридичних наук, доцент, академік Академії адміністративно-правових наук, віцепрезидент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права поінформував учасників наукового заходу про корупційні ризики під час здобуття наукового ступеня в Україні.

Обговорили учасники наукового заходу і проблемні питання функціонування вищих навчальних закладів у прифронтових регіонах України. З відповідними доповідями виступили: проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор Дмитро Лученко; проректор з науково-педагогічної роботи Харківської державної академії фізичної культури, доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор Олег Ольховий та проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, доктор філософських наук, професор Світлана Бережна.

Під час конференції вивчено можливість здійснення захисту дисертацій на території Європи. З відповідною доповіддю-презентацією: «Ph. D. Legal Researches at Strasbourg, France» онлайн виступила дослідниця Лабораторії SAGE, Університет Страсбургу, Франція, докторка юридичних наук, професорка Наталія Мішина.

Проректори Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, доктор технічних наук, професор Василь Попович та доктор філософії Назарій Коваль звернули увагу учасників наукового заходу на заходи захисту під час повітряних тривог та бомбардувань. Надзвичайно актуальною була їхня доповідь-презентація: «Приєднання України до механізму цивільного захисту ЗВО Європейського Союзу та ключові аспекти реагування на надзвичайні ситуації».

Не залишено поза увагою роботи конференції і питання підготовки здобувачів медичних спеціальностей. З відповідною доповіддю-презентацією виступила проректорка з наукової роботи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, докторка медичних наук, професорка Вікторія Сергієнко.

За результатами роботи конференції кожен її учасник з рук модераторів отримав відповідний сертифікат, а окремі її учасники — почесні звання і нагороди.

— Колись Стів Джобс сказав: «Єдиний спосіб зробити видатну роботу — щиро любити те, що робиш»… Я думаю, сьогодні у цьому залі зібрались люди, які не лише люблять науку і освіту, а навіть живуть нею, — зазначив академік Боровик перед врученням нагород та сертифікатів.

А академік Деревянко додала:

— У науці потрібно вибирати найважчий шлях, тому що на ньому ви точно не зустрінете конкурентів.

Так, Почесними відзнаками президента Науково-дослідного інституту публічного права були нагороджені: доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Дмитро Журавльов; доктор юридичних наук, професор Сергій Гречанюк, докторка медичних наук, професорка Вікторія Сергієнко; доктор юридичних наук, професор Олег Шкута; доктор юридичних наук, професор Дмитро Лученко; докторка економічних наук, професорка Ірина Назарук-Юхименко.

Окремо, за дорученням латвійських колег-науковців, доктору юридичних наук, професору Максиму Корнієнку було вручено диплом Почесного професора Baltic Research Institute of Information Economic Area (Латвія).


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

загрузка...

Читайте також