Найдорожча ягода на рівненському ринку - лохина

4784 0

Ми у соцмережах:

фото ілюстративне

Найдорожчою ягодою на центральному продуктовому ринку Рівного цього року виявилася лохина. Оскільки рослина дуже вибаглива, то її ціна коливається від 140 до 160 гривень за кілограм. Однак висока ціна аж ніяк не вплинула на попит ягоди.

Виростити кущі лохини не так уже й просто. Адже перші два роки потрібно прискіпливо слідкувати за ростом саджанців та забезпечити їм спеціальні умови: кислий ґрунт, бажано з рівнем pH від 3,5 до 5,0, а також регулярний полив. І лише тоді можна чекати на гарний врожай.

Голова асоціації фермерів та приватних землевласників Рівненщини Андрій Кузьмич розповів для “РВ”:

- Виростити лохину набагато важче як, наприклад, смородину, порічки чи малину. По-перше, саджанці цієї рослини недешеві. По-друге, під кожен кущ лохини потрібно 3-4 відра спеціально привезеного кислого ґрунту, як торф, наприклад. Та і загалом смакові якості і користь від лохини доволі цінні.

Андрій Кузьмич зазначає, що таке розповсюдження лохини за останні 5 років характерне не лише для Рівненщини, але й для всієї території України, де займаються ягідництвом.

Найбільше цим займаються у Костопільському та Острозькому районах, а також на Поліссі, де ґрунт переважно окислений.

Голова асоціації фермерів та приватних землевласників Рівненщини зазначає, що існує проблема з перекупниками, які значно підвищують ціну на товар у своїх інтересах:

- Я завжди рекомендую звертатися безпосередньо до людини, яка вирощує ягоду, оскільки вона може і дешевше продати, і гарантувати якість.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також