Найкраще укриття — підвал «панельки»: будинок «складеться», а люди залишаться живі

6916 0

Ми у соцмережах:

Найкраще укриття — підвал «панельки»: будинок «складеться», а люди залишаться живі

Про всяк випадок, окрім традиційних бомбосховищ та протирадіаційних укриттів, на мапу сховищ рівненські надзвичайники нанесуть і незвичні — які зможуть послужити короткочасним притулком. Зокрема, нещодавно до міської влади звернулися представники релігійних громад, які запропонували частину своїх приміщень — у випадку біди.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— На сьогодні маємо 8 таких громад, які надають свої приміщення під об’єкти укриття. Це переважно протестантські, але є і католицькі храми. Думаю, що всі долучаться. І православні церкви теж оглянуть свої приміщення на цю можливість.

Володимир Нестерук, пастор євангельських християн-баптистів:

— У церкві «Відродження» готові виділити підвальне приміщення в будинку молитви, в якому нині розташована їдальня. Ми дуже сподіваємося, що це не знадобиться для укриття людей. Але надамо адресу на випадок чогось.

о. Василь Рудніцький, Рівненська єпархія ПЦУ:

— Звісно, ми надаватимемо прихисток усім, хто цього потребуватиме, а не тільки парафіянам. Щодо наших приміщень, в яких можна сховатися в межах міста, то найглибше — на Ювілейному, де діє недільна школа. Там справді можна вмістити невелику кількість осіб. Але сучасна зброя настільки потужна, що я не знаю, наскільки допоможуть сховища в разі нападу. Якщо говорити про центр Рівного, то у Свято-Воскресенському соборі нижній храм займає Московський патріархат. Нижній храм Свято-Покровського собору також не можна назвати підвальним приміщенням.

За словами керівника міського управління з надзвичайних ситуацій Павла Будза, такі укриття можуть прийняти людей лише на короткий період.

Як обрати укриття? Фахівці кажуть, що головний критерій — близькість до помешкання, в радіусі 500 м. Найпростішим укриттям для мешканців є підвальні (або цокольні) приміщення будинків, а також підземні паркінги та переходи. Бо, наприклад, сховища у промисловій зоні мають обмежений доступ. А загалом сховища цивільного захисту потрібні насамперед для працівників підприємств, які виходитимуть на роботу в особливий період.

Володимир Павлюк, викладач рівненських територіальних курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області:

— Головне, щоб перекриття підвалу було залізобетонним або цегляним, а несучі стіни — відповідної товщини (не в одну цеглу), аби витримати удар. Тоді навіть якщо впадуть стіни будинку, люди в підвалі залишаться неушкодженими. Аби безпечно вибратись, у підвалі мають бути окремий вхід і вихід, утім, така «розкіш» є не у всіх підвалах. Також вхід повинен мати захисний бетонний екран, що вбереже людей, які забігатимуть в укриття вже під час обстрілів. Двері мають бути залізні або оббиті залізом. Висота приміщення — не менше 1,7 м. До слова, підвали панельних будинків — найкращі. Там скрізь залізобетонні конструкції — перекриття, стіни. Зверху ці будинки можуть «скластись», а от внизу — все чудово.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також