Не хочуть будівництва на Кавказькій, щоб свій будинок не розвалився

1450 0

Ми у соцмережах:

Не хочуть будівництва на Кавказькій, щоб свій будинок не розвалився

На двох сусідніх ділянках, що поряд з будівлею Рівненської облдержадміністрації та обласної ради, невдовзі має розпочатися велике будівництво — тут планують звести житлову багатоповерхівку та критий паркінг на кілька рівнів. Проти будівництва виступають мешканці житлового будинку на вулиці Кавказькій. Люди готові іти до суду та блокувати роботи будь-якими методами.

У лютому цього року Рівненська обласна рада отримала погодження від управління архітектури Рівного, яке дозволяє розпочати будівельні роботи. Зводити багатоповерхівку на місці колишнього кінотеатру «Gonzo» має фірма «Інтер-Буд», яка входить до сфери впливу відомого бізнесмена Юрія Чаборая. Саме вона виграла конкурс, який оголошувала обласна рада на найкращий інвестиційний проект забудови ділянки в центральній частині міста.

Поряд з цією ділянкою на вулиці Кавказькій розташовано покинуті склади, землею під якими володіє компанія «Ажур ЛТД». У 2018 році вона вже заявляла про бажання будувати тут житловий будинок, але тоді їй відмовили, мовляв, надто близько до будинку №6 на Кавказькій. Дізнавшись про плани обласної ради щодо будівництва, «Ажур» змінює свої плани, і тепер на місці складів хоче збудувати кількаповерхову автостоянку, оскільки паркування у центрі міста стає все більшою проблемою для автовласників.

Дізнавшись про такі масштабні будівельні плани, мешканці згаданого будинку №6 звернулися до обласної Державної архітектурно-будівельної інспекції, яка скасувала містобудівні умови та обмеження обом забудовникам, відтермінувавши цим початок будівництва. Нещодавно стало відомо, що Рівненська облрада та компанія «Ажур» знову звернулися за дозволами до міського управління архітектури, а мешканці будинку готуються протестувати.

Володимир Шаховський, юрист ОСББ на Кавказькій:

— Будинок зведено у 1976 році, він уже має вертикальну тріщину. Мешканці небезпідставно остерігаються, що під час будівельних робіт на сусідній ділянці їхній будинок може розвалитися, адже збираються будувати два великих об’єкти дуже близько до цього будинку. Крім того, паркінг має бути за п’ять метрів від дитячого майданчика, тобто діти будуть в небезпеці. Оскільки є чимало проблем, ми й надалі збираємося скасовувати дозволи на будівництво, якщо їх видаватимуть. Цей квартал уже забудований, нічого там будувати не можна. Щоб розпочинати нове будівництво, потрібно розробити новий детальний план забудови території, але його немає.

Сергій Нідельський, начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування обласної ДАБІ:

— Під час перевірки містобудівних документів було виявлено багато порушень. Однак ці порушення допустили не забудовники, а спеціаліст міського управління архітектури, який їх видавав. Основні — це відсутність спеціальних погоджень; на 13-поверхівку, зокрема, має бути спеціальний дозвіл. Це ж стосується будівництва паркінгу. Адже цільове призначення земельної ділянки не зовсім відповідає намірам забудовника.

Валентин Кирилюк, керівник майнового комплексу Рівненської обласної ради:

— Зараз розробляють документи, тому важко сказати, коли розпочнеться будівництво. Нам невідомі наміри іншої компанії, яка володіє земельною ділянкою поряд. Безпосередньо із ними ми не контактували, бо не було потреби.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також