Не минуло й року: «Верес» нарешті зіграв офіційний матч

679 0

Новачок «Вереса» Дмитро Махнєв радіє вдалому дебюту

У неділю, 16 серпня, футболісти «Вереса» нарешті вийшли із затяжного карантину і зіграли офіційний поєдинок. Попередню гру підопічні Юрія Вірта провели ще 23 листопада 2019-го. Після того було півтора десятка «товарняків». Деякі, звісно, були цікавими. Наприклад, проти основних складів «Шахтаря» чи «Динамо». Цікавими, але зі спортивної точки зору, це були просто тренування.

Перший у цьому році офіційний матч «Верес» проводив проти безнадійного аутсайдера першої ліги «Черкащини». Ця команда у 30 зустрічах лише раз виграла. Причому проблеми у неї нині не лише спортивні. Домашні матчі «Черкащина» грає у Щасливому, що під Києвом. Бюджети грошей їй не дають. Тим часом у Черкасах міська влада створила «Дніпро», який вже заявила у другу лігу. Тож судячи з усього, колектив під назвою «Черкащина» доживає останні дні.

Та попри це, до Млинова на перехідні ігри вона приїхала. Тут варто нагадати, що якимось дивним чином друга ліга, де грав «Верес», стала єдиним вітчизняним дивізіоном, де змагання не відновили. В УПЛ та першій лізі, де виступала «Черкащина», відновили, в аматорському чемпіонаті відновили, в жіночому відновили, а в другій лізі ПФЛ — ні. Тому якою б не була слабкою «Черкащина», вона до стикових матчів підійшла в ігровому тонусі після офіційних матчів. А «Верес» — після тренувальних ігор.

У першому таймі була рівна гра. Можливо, так Вірт і задумав, щоб трішки вимотати гостей, а можливо, просто наші футболісти згадували як грати. Наприкінці першого тайму у «Вереса» травмувався новачок Сергій Панасенко. Його замінив Антон Яременко. І ця вимушена заміна виявилася вдалою. Яременко у другому таймі був одним з найпомітніших. А на 90-й хвилині він ще й забив. Це був другий гол «Вереса» в грі. Перед цим влучно головою пробив Сергій Петько. Підопічні Юрія Вірта після перерви виглядали значно краще, тому виграли заслужено.

Матч «Верес» — «Черкащина» відбувався «без глядачів». У лапках, тому що вживу цю гру спокійно змогли побачити півтори-дві сотні вболівальників. По-перше, під різним соусом на трибунах зібралося десь пів сотні глядачів, а решта дивилися з-за невисокого млинівського паркану, вживаючи при цьому шашлики і не тільки. На рівненському «Авангарді» це було б неможливим. Домашня перемога — 2:0 — хороший результат для «Вереса» перед матчем-відповіддю 20 серпня.

До речі, усі ці плей-оффи може будуть нікому не потрібними. З’явилася інформація, що першоліговий клуб «Балкани» буцімто не має грошей, щоб у наступному сезоні грати в першій лізі, і проситься в другу. Якщо так, то перша ліга може скоротитися до 16 клубів. А оскільки запланована участь 18 команд, то невдах стикових матчів можуть і залишити.