Не можуть потрапити в «Браму». Пайовики будівництва житлового комплексу відмовляються доплачувати за квартири і позиваються до суду

1352 0

Ми у соцмережах:

Ця жінка купила квартиру у «Брамі» у 2016 році, тепер компанія вимагає, щоб за неї доплатила

Рівняни, які купили квартири у ще не добудованому житловому комплексі «Нова Рівненська брама», позиваються до суду на компанію-забудовника «Буд Кепітал Менеджмент», вимагаючи визнати за ними право власності на житло.

Люди, які купили тут квартири, прийшли на сесію міської ради поскаржитися на забудовника, сподіваючись, що депутати бодай чимось допоможуть.

Одна з жінок, зокрема, розповіла, що придбала квартиру у «Брамі» наприкінці 2016 року, а вже наступного року мала вселитися у нове житло. Але недобудований комплекс «Рівненська брама» на розі вулиць Гагаріна та Костромської у Рівному продали іншій компанії, яка перейменувала його на «Нову Рівненську браму» і, як стверджує ця жінка, вимагає, щоб вона доплатила за житло, якщо хоче одержати право власності на нього. Називала суми у сотні тисяч гривень, що становить близько половини вартості житла, оплаченого кілька років тому. З її слів, ті пайовики, чиє житло було майже завершене, погодилися доплатити й одержали свідоцтва на право власності. Інші, кому назвали більші суми, платити знову відмовилися.

Це питання розділило колись єдину ініціативну групу пайовиків: ті, що одержали житло, вселяються, а хто відмовляється доплачувати, подає позови до суду на визнання права власності. Приміром, позов Наталії Денисюк до ПП «Буд Кепітал Менеджмент» про визнання права власності призначений до розгляду у Рівненському міському суді на 25 вересня. Вона стверджує, що є й інші аналогічні позови.

Житловий комплекс «Рівненська брама» почали будувати у Рівному у 2015 році. Близько року тому після скарг пайовиків «Брами» Рівненська міська рада утворила тимчасову комісію, яку очолив депутат Іван Ковалець. Але потім, коли прийшов новий інвестор і пообіцяв дати людям житло, вони свої заяви забрали, і комісія ніби припинила роботу. Міський голова Рівного Володимир Хомко каже, що це просто чудо, що знайшовся інший інвестор, готовий завершити комплекс. Та минув рік, і пайовики прийшли знову з тим самим питанням. Тепер їм знову радять звертатися до Ковальця.

Насправді ні міська рада, ні її комісії не мають прямого впливу на відносини пайовиків та забудовників. Пайовики, сплачуючи за житло, укладають з ними угоди. У разі, якщо вони не згодні з умовами чи вважають, що умови угоди порушено, Володимир Хомко радить позиватися до суду або самостійно домовлятися із забудовником.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також