Не повернув банку шість копійок кредиту, і банкіри подали позов до суду

11232 0

Ми у соцмережах:

Не повернув банку шість копійок кредиту, і банкіри подали позов до суду

Державна фінансова установа, намагаючись довести, що місцевий суд ухвалив незаконне рішення та відсудити у колишнього позичальника шість копійок, сплатила 1 762 гривні судового збору за перегляд справи Рівненським апеляційним судом.

У Рівненському апеляційному суді відбувся розгляд апеляційної скарги одного з рівненських банків на рішення Рівненського міського суду від 4 жовтня 2018 року, яким задоволено позов рівнянина про захист його порушеного права споживача.

Під час судового розгляду з’ясувалося, що 26 червня 2007 року між рівнянином та банком було укладено споживчий кредитний договір у розмірі 74 тисячі 400 доларів США на придбання нерухомості, та ще 25 тисяч 110 доларі США - на сплату страхових платежів.

Між сторонами кредитного договору 6 вересня 2016 року була укладена додаткова угода про зміну валюти кредиту з доларів США на гривні. Було встановлено розмір заборгованості — 1 мільйон 113 тисяч гривень, а також прощено зобов’язання позичальника зі сплати основного боргу в розмірі 1 мільйон 399 тисяч гривень та зі сплати процентів, комісії та/або штрафних санкцій у розмірі 8 мільйонів 118 950 гривень. Однак до 25 вересня 2017 року позичальник зобов’язувався погасити заборгованість — 595 тисяч 16 гривень 50 копійок.

Рівнянин сплатив банку кредит в повному обсязі і у визначений угодою строк. Після цього він неодноразово звертався до банківської установи про надання інформації про стан рахунка та про видачу довідки про закриття всіх рахунків за кредитним договором. Оскільки банк зі своєї сторони ігнорував встановлення припинення правовідношення за кредитним договором, внаслідок чого зобов’язання сторін не припинилося, це стало підставою для звернення рівнянина з позовом до Рівненського міського суду, який 4 жовтня 2018 року повністю задовольнив вимоги позивача.

Прес-служба Рівненського апеляційного суду повідомила РВ, що не погодившись із рішенням суду першої інстанції, банк оскаржив його.  В апеляційній скарзі йшлося про те, що рівнянину  потрібно відмовити у задоволенні позову, бо сплачуючи борг за кредитними зобов’язаннями, він не доплатив шість копійок. Залишаючи рішення Рівненського місцевого суду без змін, а апеляційну скаргу банку — без задоволення, апеляційний суд виходив з того, що рівнянин надав у судовому засіданні довідку з банку, видану 18 січня 2019 року, підтвердивши її чеками, про повне погашення заборгованості.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також