Не прорве: на Басовому куті відремонтували шлюз

1144 1

Ми у соцмережах:

Не прорве: на Басовому куті відремонтували шлюз

Минулого літа на Басівкутському озері через гнилі балки мало не прорвало дамбу. Міська рада швидко виділила мільйон гривень, і фірма «Гідроспецстрой» взялася замінювати балки. Коли ж знизили рівень води, то побачили, що шлюз насправді у ще гіршому стані, ніж уявляли, й масштаб попередньо запланованих робіт більший. У листопаді минулого року взялися за ремонт шлюзу, який уже завершується.

Коли міняли балки, стався прикрий інцидент: в озері мало не втонув чоловік. Робітники помітили його у воді й витягнули, а тоді побачили на шиї мотузку. Врятований кинувся тікати. Хто то був, з’ясувати не встигли. Мабуть, хотів вчинити самогубство. Після цього випадку стало очевидним, що потрібно замінити й огородження, яке утримує вертикальні балки, бо воно надто низьке, й навіть дитина з необережності може звалитися у воду. Зараз завершують фарбування і вже от-от міська влада покаже відремонтований шлюз, яким можна безпечно утримувати рівень води в озері Басів Кут. Обійшовся ремонт загалом в 1,8 мільйона гривень.

Насправді на гідроспоруді потрібно робити капітальний ремонт. Його проект міське управління капітального будівництва замовило вже третій організації і сподівається, що вона нарешті впорається з поставленим завданням. Раніше, нагадаємо, над проектом працював підрозділ НУВГП, потім конкурс через Prozorro виграла фірма, яка не доробила проект.

Дослідження ми провели торік, тепер завершуються проектні роботи, і якщо міська рада виділить додатково кошти, то вже цьогоріч буде готовий проект капітального ремонту, — каже начальник УКБ міста Сергій Кушнір. — У скільки він обійдеться — не можу сказати, поки немає кошторису. Звичайно, що це непростий і недешевий проект. Можливо, не лише міська рада його фінансуватиме, адже проект стосується не тільки міста. Та сподіваюся, що ми таки зробимо шлюз регульованим, як потрібно.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також