Недокументовані можливості Starlink

2156 0

Ми у соцмережах:

Недокументовані можливості Starlink

Супутниковий інтернет потрібен для віддалених місцевостей. На даному етапі Ілон Маск створив обладнання для тих, хто проживає в таких місцях. Перша та друга версія терміналу Starlink проста в користуванні.

Супутниковий інтернет потрібен для віддалених місцевостей. На даному етапі Ілон Маск створив обладнання для тих, хто проживає в таких місцях. Перша та друга версія терміналу Starlink проста в користуванні.

Під'єднав до джерела живлення, закріпив на даху будинку та можеш користуватись. Проте, більшість користувачів не живуть у віддалених місцевостях постійно. Вони там працюють або ж відпочивають. Їх більше цікавить не стаціонарний, а мобільний варіант.

В мережі вже опубліковано багато оглядів та тестів роботи Starlink на автомобілях та трейлерах. Проте, їх автори під'єднувались до мережі не в русі, а на стоянці. Наприкінці березня 2022 року користувачка Пейц Грін (Peitz Greene) опублікувала в закритій групі поціновувачів проєкту Ілона Маска дуже цікавий тест.

Вона не тільки дослідила роботу Starlink на автомобілі під час руху на високій швидкості. Пані Грін також порівняла роботу двох версій терміналу − з круглою антеною та прямокутною. Ми зробили детальний аналіз результатів тестів Пейц Грін та спішимо поділитись з вами.

Коротко: тести виявили нові, недокументовані можливості користувацького обладнання Starlink.

Умови експерименту

Пані Грін закріпила обидві антени кустарним методом на даху свого автомобіля. Вона називає їх V2 Dishy (з круглою антеною) та V3 Dishy (з прямокутною антеною).

Антени Starlink, закріплені на даху автомобіля

Обладнання

Офіційно Starlink випустив тільки дві моделі терміналу. Хоча пані Грін вважає, що перші версії Dishy з круглою антеною відрізнялись від пізніших. Тобто, модель з прямокутною антеною слід вважати не другою, а вже третьою моделлю. З поваги до авторки дослідження, ми будемо дотримуватися її термінології.

Як джерело живлення використовувався блок акумуляторів Goal Zero.

Тести проводились на ноутбуці, за допомогою популярного сервісу speedtest.net від компанії Ookla. Термінал V2 був підключеним до ноутбука через власний роутер. А термінал V3 пані Грін приєднала через власний роутер, прошивку якого вона модифікувала з метою оптимізації роботи з Starlink. До ноутбука термінали під'єднувались кабелем, через Ethernet.

Умови експерименту

Пейц Грін закріпила обидві антени Starlink на даху свого автомобіля за допомогою звичайних пластикових хомутів. Конструкція максимально проста. Будь-хто з користувачів може її повторити. Термінали вона розмістила в салоні машини.

Пані Грін стверджує, що їздила на автівці вулицями свого району в місті Уілмінгтон, штат Нью-Йорк. Хоча на наведених нею скриншотах вказана Атланта, штат Джорджія. Зауважимо, що обидві території добре покриті наземними станціями Starlink. Використання двох терміналів поруч один з одним могло викликати конкуренцію за ширину каналу між ними.

Під час тесту пані Грін їздила зі швидкістю від 15 до 35 Миль/год (24-56 км/год). При цьому вона виконувала різкі повороти та інші маневри.

Результати експерименту

Ось результати вимірювання швидкості доступу до інтернету, отримані Пейц Грін.

625ee9ae48928.jpg

625ee9b75aa85.jpg

Ми вирахували середні значення та зробили таку таблицю:

Назва терміналу Час затримки (ping) Швидкість завантаження Швидкість вивантаження

V2

36,75 мс

66,955 Мбіт/сек

10,11 Мбіт/сек

V3

30,41 мс

127,88 Мбіт/сек

7,89 Мбіт/сек

Висновки: недокументовані можливості Starlink тепер підтверджені експериментально

Головне: стаціонарні термінали від SpaceX можна використовувати на мобільних об'єктах. Єдина проблема − відсутність стандартного кріплення та системи живлення. Проте, якщо ви знайдете спосіб закріпити антену на автівці, чи яхті, то зможете користуватись інтернетом під час руху.

Антени справді можуть тримати зв'язок із супутниками, переміщуючись у просторі. Щоправда, при цьому зменшується швидкість передачі даних. Але навіть ці показники в рази перевищують показники найближчих конкурентів. Starlink з величезним відривом обходить постачальників мобільних супутникових рішень - Iridium, Thuraya та інших. А ті оператори, що можуть конкурувати з ним по швидкості в стаціонарній установці (Viasat, HughesNet), не мають обладнання, здатного тримати зв'язок у русі.

Порівняння різних моделей терміналів Starlink

Остання версія обладнання справді працює краще від попередньої. Швидкість завантаження − вдвічі вища в русі. Швидкість вивантаження дещо менша, але не на суттєво. Схоже, інженерам SpaceX таки вдалось виправити "дитячі хвороби" старої моделі. Раніше вважалось, що їх головною метою було здешевлення терміналу.

Докладніше про Starlink - spotme.ua/starlink-info


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також