Неказкове бомбосховище: резиденція Санта-Клауса може захистити 3600 людей від ядерного удару

495 0

Ми у соцмережах:

Неказкове бомбосховище: резиденція Санта-Клауса може захистити 3600 людей від ядерного удару

Перед вступом Фінляндії до НАТО в країні перевіряють укриття - на випадок, якщо росіяни наважуться на бомбардування.

Різдвяна резиденція Санта-Клауса у Рованіємі відома мільйонам людей по всьому світі. Але мало хто з туристів здогадувався, що під будинком Санти уже понад 20 років існує потужне та надійне сховище, яке може витримати навіть ядерний удар.

Як повідомляє ТСН, печерні підземні коридори частково захаращені листами від дітлахів, штучними ялинками, фігурками оленів та іншим різдвяним реманентом. Укриття будувалося іще наприкінці 90-х і було в плані побудови резиденції Санти. Із 1940 року після нападів Росії це обов'язкова умова для усіх будинків у країні. Фіни добре засвоїли історичні уроки. 

«Резиденцію будували в 1997 та 1998 роках. Із самого початку вона призначалася і як укриття і як тематичний парк. Тому тут вжили всіх необхідних заходів», - розповідає власниця санта-парку Катя Ікахеймо-Ланкінен.

Приміщення розраховане на кілька тисяч людей і здатне витримати не лише бомбардування ракетами, а й хімічний і навіть ядерний удари.

«План полягає в тому, що близько трьох тисяч шестисот людей можуть увійти сюди, і якщо буде потрібно, ми можемо залишатися тут, скільки цього потребує ситуація», - зазначає спеціаліст з безпеки Рованіемі Тaпio Хіетаганас.

Тут є все для автономного життя на випадок війни у перші тижні. Окрема свердловина забезпечує водою, освітлення та опалення під'єднані, є й навіть обладнання для розкопування у разі завалу. Нині ж перевіряють, аби було достатньо спальників, аптечок, та їжі. А ще іграшок, яких у Санти вдосталь. Вони можуть знадобитися для дітлахів, які тут укриватимуться. «Коли ми думаємо про те, чи прийдуть сюди сім’ї, і чи будемо ми тут тривалий період часу, ми повинні подумати і про комфорт дітей», - додає Хіетаганас.

Із Росією фіни мають близько 1300 км спільного кордону. У разі повторення українського сценарію хочуть бути готові давати відсіч ворогу, - йдеться у матеріалі ТСН.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також