Необрізане гілля дерев порвало електродроти

1441 0

Ми у соцмережах:

Необрізане гілля дерев порвало електродроти

Через необрізані гілки дерев без електроенергії залишилися мешканці села на Костопільщині.

До енергетиків надійшло у п'ятницю повідомлення про зміну параметрів напруги в центрі с.Деражне. Як з’ясувала оперативно-виїзна бригада ПрАТ «Рівнеобленерго», до аварійного знеструмлення призвів обрив проводів та замикання у кроні дерев на повітряній лінії 0,4 кВ.

Оскільки такі пошкодження загрожували життю та здоров’ю людей, лінії було негайно відключено та вжито всі необхідні заходи безпеки. Без розчистки від зелених насаджень охоронної зони ПЛ можливості негайного відновлення електропостачання не було. Тож розчистка траси та відновлювальні роботи персоналом Костопільського району електричних мереж проводилися у суботу, до 16.45.

Нагадуємо,  відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є їхні власники та землекористувачі. Отже, організовувати та здійснювати роботи з належного утримання дерев (і не лише тих, які висаджені в охоронних зонах ліній електропередач) мають їхні власники.

Енергетики погоджували графіки чистки електромереж з усіма органами місцевого самоврядування, не раз зверталися щодо спільного проведення робіт і до Деражненської сільської ОТГ. Проте необхідні роботи проведені так і не були.

Енергетики сподіваються, що аварійна ситуація змусить не лише громаду Деражного, а інших населених пунктів області більш відповідально ставитися до обов’язків з впорядкування охоронних зон ліній електропередач. Тим більше, приклади відповідального ставлення до проблеми є в тому ж Костопільському районі. Так голова Малолюбашанської ОТГ Віктор Талащук чітко дотримується графіку чистки трас, також не чекає аварійних відключень староста села Постійне Микола Жук – проводить роз’яснювальну роботу з населенням та чистку ліній спільно з енергетиками.

Лише від початку року фахівці «Рівнеобленерго» розчистили понад 1000 км повітряних ліній. Саме необрізані гілки та дерева стають причиною більшості аварійних вимкнень у мережах 0,4 кВ. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також