«Незламність» у Рівному перевезуть до зоопарку

2411 0

Ми у соцмережах:

«Незламність» у Рівному перевезуть до зоопарку

У моменти страху та невизначеності людська фантазія працює часом чудернацьким способом. Минулої осені, коли вірогідність того, що ми внаслідок ворожих обстрілів залишимось без тепла, світла та води, виглядала цілком реально, хтось із оточення президента Зеленського вирішив назвати місця, де надають допомогу постраждалим, «пунктами незламності». Зима минула — героїзм наших захисників зупинив ворога, і потреба у використанні отих самих «пунктів незламності» стала мінімальною. І тоді ота міфічна «незламність» перетворилася на реальне майно та харчі, які тепер слід кудись подіти, аби не пропали. Що з цим усім тепер робити? Нам повідомили, що понад 160 тонн харчів, які не знадобилися, передадуть іншим, більш постраждалим від війни областям, а моркву віддадуть Рівненському зоопарку.

Володимир Липко, директор міського департаменту економічного розвитку:

— Ми отримали звернення від Добропільської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, від департаменту культури і туризму Харківської військової адміністрації та від Херсонської міської військової адміністрації. Ці міста потребують продуктів, а в нас є ті, які ми закуповували на випадок настання блекауту або інших надзвичайних ситуацій для «пунктів незламності». Зокрема, в нас є овочі, в яких вже виходить термін придатності. Зможемо передати туди, де є потреба. 3,5 тонни моркви, яка в результаті тривалого зберігання уже трошки втратила товарний вигляд і не придатна для харчування людей, можна використати для годування звірів у зоопарку — від цього закладу також є відповідне звернення. Щодо наметів, то вони поки залишаться, адже у березні погода доволі мінлива. Час остаточно знімати їх настане, коли надворі справді потепліє. Тим більше, що відвідувачі у пунктах обігріву досі є. Загалом за весь час найбільшою популярністю у рівнян користувався намет на майдані Незалежності — там напоїли гарячими напоями понад 25 тисяч осіб, а обігріли ще більше. А у найбільшому наметі на майдані Міст-героїв України (раніше майдан Перемоги) волонтери роздали понад 16 тисяч гарячих обідів.

На змонтовані на випадок блекауту «шведські» будиночки у влади інші плани.

Віктор Шакирзян, секретар міської ради Рівного:

— Шведи приїжджали, дивилися всі локації, де встановлено ці будиночки. Сказали, що ми виконали цей проєкт «на відмінно». Подивилися, що ми відповідально поставилися до цього всього і сказали, що тепер ми можемо їх у будь-яких цілях використовувати і в будь-яких галузях — на освіту, наприклад, чи подарувати теробороні чи військовим, на полігон чи ще деінде. Тобто там, де вони будуть потрібні. Бо ці будиночки багатофункціональні, там є ліжка, їх можна встановити в будь-якій локації й там жити. Або коли закінчиться війна і будемо відбудовувати нашу країну, можна буде встановлювати їх на будівельних майданчиках. Бо коли приїжджаєш у розбомблені міста, треба спершу організувати проживання…Це була велика допомога, а оскільки ми виконали їхню програму, тепер ці будиночки залишаються нашою власністю, місто буде вирішувати, куди саме їх подіти. Ми взяли від шведського уряду 500 будиночків, 100 з них передали на область. Сьогодні бачимо потребу у тероборони, хочемо передати на військовий госпіталь у Клевань, так розподілити, щоб принесли комусь користь.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також