Незрячий хлопчик таки виграв конкурс імені Петра Яцика

9194 0

Ми у соцмережах:

Незрячий хлопчик таки виграв конкурс імені Петра Яцика

3 місце здобув Іванко Одейчук – хлопчик з інвалідністю – на Всеукраїнському конкурсі з української мови ім..Петра Яцика. Разом з мамою він проживає в Березному, де навчається в інклюзивному класі зі звичайними учнями в Березнівській НВК.

 Новину повідомила його мама Ольга Одейчук, яка працює в цій же школі. Вона подякувала вчительці Світлані Савчук за посильну допомогу в підготовці учня до цього конкурсу.

«Дійсно, ми ще не звикли, що діти на інклюзії розумні, що їм все під силу. Набагато простіше жаліти таких дітей, не даючи їм можливості розвиватись. Робити все за них це дуже просто і швидко - ніяких проблем. Дуже часто так і роблять (в першу чергу батьки). І коли серед "бідненьких- нещасненьких інвалідиків" з'являється переможець, це сприймається як ВАУ! НЕМОЖЛИВО!
Можливо все. Не ставте бар'єри в своїй голові і в житті ваших дітей. Щоб дитина досягла успіху треба бути найжорстокішою мамою на світі.
1. Ніколи не допускайте жалості до власної дитини. Від себе в першу чергу - це пряма дорога вниз.
2. Ніколи не робіть за дитину те, з чим вона сама може справитись. Завтра вас може не бути, а несамостійне чадо без вашої "допомоги" не виживе. Ви таке життя хочете для дитини?
3. Рівняйте свою дитину з іншими - не робіть для неї тепличних умов. Всі пишуть - ти пиши, всі самі одягаються і їдять - ти теж, всі роблять домашку, а ти чим гірший? Бо маєш інвалідність?
4. Вкладайте у дитину, а не в холодильник! Пенсія по інвалідності до копійки має витрачатись на розвиток дитини. Не на їжу, не на одяг чи шпалери. На РОЗВИТОК! Або на лікування.
Звичайно це стосується тих дітей, яким це під силу.
Ви думаєте, що нам так легко все дається? Просто в один прекрасний день ми стали такими???
Ні!!!! Це тяжка цілодобова праця, з народження, щодня!!!
Щодня ми читаємо 5 сторінок і роз'вязуємо 20 прикладів. Щодня я вожу Ваню на різноманітні гуртки, щодня я цікавлюсь новинками для незрячих, займаюсь з дитиною, вожу на реабілітації. ЩОДЕННО!!!
Тиждень без діла і все, результат не те що нульовий, він мінусовий.
Інклюзія не панацея . Віддаючи дитину до школи пам'ятайте! Без вашої участі і наполегливої праці успіху не буде.
Все дається тільки праці!» - поділилася враженнями Ольга Одейчук.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також