Низка громадських організацій отримали продуктову допомогу від нашого Фонду – Вадим Столар

237 0

Ми у соцмережах:

Низка громадських організацій отримали продуктову допомогу від нашого Фонду – Вадим Столар

У квітні Благодійний фонд Вадима Столара організував конкурс для громадських організацій, пропонуючи їм взяти участь у грантовій програмі із загальним фондом 1 млн гривень. Основною метою програми була підтримка військових та допомога постраждалим від війни українцям. Під час оцінювання результатів конкурсу переможцями стали проєкти, спрямовані на реабілітацію українських захисників та створення центрів їхнього фізичного та психологічного відновлення. Проте з понад 100 отриманих заявок приблизно 70% стосувалися передачі продуктових наборів для допомоги постраждалим від війни. Через це Вадим Столар запропонував команді Фонду поза конкурсом надати допомогу продуктами для окремих організацій – і цю пропозицію було реалізовано.

Вадим Столар наголосив на важливості підтримки українських благодійних організацій

“Фонд розпочав новаторський для себе проєкт, організувавши конкурс серед громадських організацій на отримання грантів. Нашою першочерговою метою було надати фінансову допомогу організаціям, здатним допомогти пораненим військовим і цивільним особам, які постраждали від війни. Наше прагнення було у розширенні зусиль для підтримки українців шляхом співпраці з іншими благодійними організаціями. Визнаючи, що численні фонди в Україні мають добре налагоджені зв’язки, матеріально-технічне забезпечення та команди волонтерів, ми були готові простягнути руку допомоги та підтримати їхні починання.

Запустивши грантову програму та отримавши приголомшливий відгук у вигляді понад 100 заявок, ми спостерігали переважну увагу в межах поданих проєктів до тем реабілітації військових та надання продовольчої допомоги громадянам. Зрештою, проєкти-переможці були обрані серед тих, які стосувалися відновлення військовослужбовців після поранень – саме вони отримали від Фонду 1 мільйон гривень.

Однак неможливо було не враховувати той факт, що понад дві третини заявок стосувалися критично важливого питання продовольчої допомоги. Тому я запропонував, і команда це підтримала: забезпечити надання продуктової допомоги громадським організаціям, які подавалися на грантовий конкурс, але не пройшли його. Я твердо вірю у важливість підтримки таких громадських ініціатив, особливо в ці складні часи. Тому ми продовжуватимемо наші проєкти в цій сфері”, – зазначив засновник Фонду Вадим Столар.

Волонтери Фонду Вадима Столара перелічили благодійні фонди, які отримали допомогу проднаборами

“Безперечно, ми не могли заплющувати очі на звернення благодійних організацій з проханням про надання допомоги нужденним харчовими продуктами. Тому ми щиро прийняли пропозицію Вадима Столара, шановного засновника нашого Фонду. Волонтери вже роздали понад 5000 продуктових наборів численним громадським організаціям, які працюють у таких областях, як Миколаївська, Дніпропетровська, Донецька, Харківська, Чернігівська та Київська. Ми непохитно прагнемо надавати підтримку всім, хто звертається до нас, оскільки розуміємо важливість такої допомоги в ці непрості часи”, – розповіла волонтерка Фонду Наталія Приходько.

Вона зазначила, що продуктові набори від Фонду Вадима Столара, зокрема, отримали:

 • БО «Благодійний фонд «Карітас-Київ»
 • ГО «Небайдужі люди»
 • ГО «Волонтери Запорізького краю»
 • БО «Запорізький благодійний фонд «Єврейський общинний центр Мазаль ТОВ»
 • БО «Благодійний фонд «ЮАКОМ»
 • БО «Благодійний фонд «Мамині обійми»
 • ГО «Даруй добро Україна»
 • БО «Благодійний фонд «Майбутнє будуємо разом»
 • ГО «Фонд підтримки місцевого розвитку»
 • ГО «Флокс»
 • Житомирська міська дитяча громадська організація «Все робимо самі»
 • БО «Благодійний фонд «Патріот Чернігівщини».

Організації, яким Фонд Вадима Столара надав підтримку, планують подальшу співпрацю

“Я радий, що завдяки грантовій програмі, ініційованій Фондом Вадима Столара, ми встановили цінний зв’язок і розпочали плідну співпрацю. Це партнерство дозволило нам виконати значну кількість заявок на продуктові набори від бенефіціарів «Карітас-Київ». Наші плани щодо майбутньої співпраці виходять за межі надання виключно гуманітарної допомоги та охоплюють різні інші заходи. На жаль, наших власних сил не завжди достатньо, але завдяки партнерству, налагодженому з Фондом Вадима Столара, ми можемо поширити нашу допомогу на більшу кількість людей, спільно вирішувати потреби внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та всіх тих, хто шукає нашої підтримки”, – наголосив Євген Кудряшов, представник БФ «Карітас-Київ».

Як проходив конкурс на отримання грантів від Фонду Вадима Столара 

Перед початком конкурсу Фонд Вадима Столара провів опитування цільової аудиторії, щоб визначити основні напрями фокусування проєктів. Були визначені такі:

 1. Кризова психологічна підтримка
 2. Реабілітаційні центри для поранених бійців
 3. Програми соціальної допомоги, що задовольняють потреби постраждалих громадян, зокрема забезпечення харчовими продуктами, ліками та предметами першої необхідності.

Зрештою, переможці грантової програми Фонду Вадима Столара були обрані саме з другої категорії проєктів. Серед них:

ГО «УФРА» з Івано-Франківської області, проєкт якої спрямований на підвищення якості реабілітаційних послуг шляхом закупівлі додаткового обладнання для районної лікарні, що відповідає за реабілітацію поранених військовослужбовців.

ГО «Простір розвитку громад» Чернівецької області, яка співпрацює з багатопрофільною лікарнею області для надання комплексної реабілітаційної підтримки захисникам.

ГО “Ротарі клуб Харків «Нью Левел»” подала заявку на грант для створення передового мобільного реабілітаційного центру на колесах. Ініціатива спрямована на надання оперативної підтримки опорно-рухового апарату військовослужбовців, що дозволяє їм прискорити відновлення під час виконання бойових обов’язків.

ГО «Агентство економічного розвитку міста Павлоград» запропонувала створити при міській лікарні реабілітаційний центр для забезпечення потреб у відновленні тих, хто потребує таких послуг.

Усі переможці вже отримали гранти від Фонду Вадима Столара та активно реалізують свої проєкти.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також