Нові карантинні обмеження: що потрібно знати

1315 0

Ми у соцмережах:

Нові карантинні обмеження: що потрібно знати

Із понеділка, 6 квітня, набувають чинності прийняті Постановою №211 Кабінету Міністрів України нові норми обмежувальних заходів щодо запобігання поширенню захворюваності на коронавірус. У Міністерстві дали відповідь на найпоширеніші запитання, яких безліч виникло у громадян.

1. Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?
Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

2. Чи можна ходити по вулиці без маски?
У Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях потрібно бути в масці чи респіраторі.

Громадське місце частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше). Але перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади.

Тому рекомендовано перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

3. Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим?
Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби, всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню навколишніх. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

4. Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть оштрафувати за похід у парк чи відсутність маски?
Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, можлива й кримінальна відповідальність.

5. Чи закривають церкви на період карантину?
Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину.

6. Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах у парки?
Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

7. Чи можна ходити по вулиці втрьох?
Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їхньої кількості.

8. В якому випадку людям за 60 років можна виходити на вулицю?
Люди старші 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають.

9. А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися?
Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більш ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися маскового режиму.

Окрім того, уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

10. Чи можна гуляти навколо будинку?
Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

11. Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?
Дітям до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. У Постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

12. Чи можна ходити в парк чи сквер?
Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.

13. Як тепер вигулювати домашніх тварин?
Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

14. Коли діти знову підуть у школу?
Заходи карантину діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн-режим. За ініціативи президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.

15. Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?
Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

Дотримуйтеся рекомендацій. Бережіть себе та будьте здорові.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також