Будинки з структурно-ізольованих панелей (СІП) отримали широку популярність в Канаді. Пізніше ця технологія стала застосовуватися по всьому світу, в тому числі і в Україні. На що потрібно звернути увагу при зведенні таких конструкцій? Які існують нюанси зведення СІП-будинків?
Різновиди СІП
У сендвіч-панелях нижній і верхній шари найчастіше виконані з ОСП, а ось «начинка» (утеплювач) може бути різною. Говорячи про збірні будинки, про які можна докладніше почитати тут: https://bauenhaus.ua/sbornye-panelnye-doma/, варто знати про такі види утеплювачів:
♦ полістирол - матеріал, який отримують шляхом екструзії, тобто плавлять кульки з цього матеріалу, поки не буде отримана однорідна маса, після чого обробляють її парою. Він не боїться впливу вологи;
♦ мінеральна вата - теплоізоляційний матеріал, який є негорючим. Відмінний варіант для будівництва будинків в жарких регіонах і галасливих місцях, оскільки мінвата забезпечує шумоізоляцію;
♦ пінополіуретан - приклеюється до поверхні плит ОСП в процесі виготовлення СІП. Енергоефективність такого матеріалу вище на 20%, якщо порівнювати з полістиролом.
Крім ОСП в якості основи для СІП може застосовуватися фібролит, всередині якого зв’язуючим елементом виступає портландцемент. Така конструкція міцна і стійка до навантажень. Як утеплювач в ній використовується пінополіуретан.
Можливості проектування
При бажанні звести будинок з СІП можна використовувати вже готове типове проектування, яке підганяється під клієнта, або розробити з нуля повністю індивідуальний проект.
У разі індивідуального проектування обов'язково потрібно вивчити ділянку, скласти карту рельєфу, визначити глибину залягання грунтових вод та інші особливості. Після цього відбувається розробка проекту загального вигляду будинку і архітектурного рішення. Після затвердження проектної документації проводиться розрахунок кількості необхідних матеріалів.
Увага! При проектуванні будинків з СИП часто використовуються полегшені фундаменти стрічкового або плитного типу, оскільки сендвіч-панелі мало важать і не вимагають масивного основи. Також можливий варіант фундаменту пальового типу.
Які помилки важливо не допустити
При проектуванні будинків з СІП важливо уникнути поширених помилок:
♦ погана гідроізоляція фундаменту, що може привести до псування будинку знизу;
♦ погана обробка панелей захисними протигнильними матеріалами (краще купувати готові СІП, які вже заздалегідь оброблені);
♦ відсутність примусової вентиляції в приміщеннях, що призведе до руйнування будинку з середини.
Замовивши будинку з СІП під ключ в компанії Bauen Haus, ви отримаєте надійні і міцні конструкції, які протягом довгого часу будуть вашим затишним житлом. Переваги компанії - це розумне проектування, індивідуальний темп будівництва, вигідні умови оплати і гарантії для кожного клієнта. Тут забезпечують прозоре будівництво!