Обережно: електросамокат у Рівному!

1847 0

Ми у соцмережах:

Прокат самокатів у центрі міста. Фото: Суспільне

З настанням тепла деякі рівняни почали пересідати на електросамокати. Адже їх активно пропонують взяти напрокат у центрі міста. З’явилися й перші потерпілі. Жертвами електросамокатів у нас все частіше стають ті, хто покладається на більш традиційний спосіб пересування — власні ноги.

Минулого тижня в центрі Рівного підлітки на тротуарі збили електросамокатом чоловіка. Перехожому через розбитий ніс довелося викликати швидку допомогу. Винуватці, за словами очевидців, — просто вибачилися і втекли. Зрештою, після отриманої медичної допомоги чоловік пробачив хуліганів та відмовився звертатися у поліцію.

Днями катання на електросамокаті завершилося травмами і для іншого рівнянина. Чоловік їхав вулицею Соборною в районі Ювілейного, впав, зламав щелепу та розірвав губу. Потерпілого разом із самокатом забрала «швидка». Був цей самокат його власним чи орендованим — невідомо.

Міський голова Рівного Олександр Третяк пояснив у коментарі «Суспільному», в чому проблема із самокатами:

Верховна Рада прийняла закон — прирівняли електросамокати до транспортного засобу. Але на тому все зупинилося. У правилах дорожнього руху про електросамокати досі немає жодної згадки. Виходить, що на законодавчому рівні ухвалили рішення, але немає ніяких пояснень як його виконувати. Бо досі не внесено зміни в нормативно-правові акти. Через це поліція не розуміє, як ставитися до електросамокатів — як до автомобілів чи мотоциклів чи поки що як до засобу розваги?

Кілька разів я спілкувався з представниками компанії, яка займається прокатом електросамокатів у Рівному. З ними ми говорили на предмет порядку та правил користування цими самокатами. Обговорили питання обмеження швидкості та розміщення цих електросамокатів по місту.

Ще однією проблемою електросамокатів є те, що іноді їх залишають у незручних місцях. Це привернуло увагу інспекторів муніципальної варти. Але оштрафувати за неправильну парковку вони поки не можуть.

Світлана Стасюк, речниця муніципальної варти:

Досить часто спостерігаємо таку ситуацію по місту, коли залишають самокат посеред тротуару. Тому просимо рівнян все-таки відповідальніше поставитися до цього і дотримуватися правил. Можна ж цей самокат поставити якось так, щоб він не заважав іншим? Був випадок, що інспектор їхав автомобілем і побачив залишений самокат просто посеред проїзної частини! Але наразі цей транспортний засіб ще не внесено в ПДР, тому ми не можемо штрафувати порушників.

Так звідки ж взялися у Рівному ці самокати? Цієї весни у місті почав працювати сервіс прокату Jet, який діє також у Львові, Хмельницькому, Києві, Одесі, Вінниці. Щоб користуватися сервісом, треба завантажити додаток на мобільний телефон. А далі відсканувати QR-код на самому самокаті та оплатити поїздку. Тарифи динамічні і змінюються залежно від попиту, можна брати похвилинно або ж оплатити за 12 годин чи доки не розрядиться. Користувачів просять спершу самостійно перевірити, чи працюють гальма — на це дається 60 секунд. Також наголошують: не використовувати електросамокат у сильний дощ чи вітер, не ставати на нього удвох чи втрьох, не кататися напідпитку, вдягати шолом, дотримуватися швидкісного режиму та обережно об’їжджати нерівності.

А от кататися на електросамокатах і паркуватися у Рівному можна не усюди. Є заборонені для користування зони, що позначені червоним на мапі міста в додатку. Зокрема, це територія парку ім. Шевченка, продуктовий ринок та ринок Дикого, центральний автовокзал та «Чайка», Пагорб Слави, деякі ділянки в районі вул. Захисників Маріуполя (колишня Костромська), частина гідропарку за мостом через Устю та інші. А є ще сірі «заборонені» зони, де орендований транспорт заблокується і не поїде — наприклад, в районі «чорнобильської» лікарні, Басівкута, Боярки, Тинного, великих торгових центрів на вул. Кулика-Гудачека, льонокомбінату, за обласною лікарнею, навколо кладовища «Нове», дорогою до зоопарку. Якщо трапилося, що таки заїхали куди не треба, користувачам радять звернутися до служби підтримки. Бо якщо залишити самокат у «сірій» зоні, користувач отримає штраф від прокатника. А якщо просто розрядився, не доїхавши до парковки, щоб уникнути штрафу, просять поставити самокат так, щоб він нікому не заважав, і повідомити сервіс прокату.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також