Обвинувачений в одержанні хабаря службовець вчинив тяжкий злочин і тепер сидітиме у колонії

680 0

Ми у соцмережах:

Обвинувачений в одержанні хабаря службовець вчинив тяжкий злочин і тепер сидітиме у колонії

Це відбулося під час трирічного випробувального терміну, який місцевий суд надав обвинуваченому для виправлення. Іван Шевчук сів за кермо службового автомобіля у стані алкогольного сп’яніння та збив велосипедиста, який через два тижні від отриманих тяжких травм у лікарні помер.

Рівненський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу обвинуваченого Івана Шевчука на вирок Дубенського міськрайонного суду від 19 березня 2021 року, яким його визнано винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого, та призначено позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців, із позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки.

На підставі статті  71 Кримінального кодексу України до призначеного покарання обвинуваченому  суд частково приєднав невідбуту частину покарання за вироком цього ж суду від 29 листопада 2014 року за ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди службовою особою у значному розмірі) та остаточно призначив покарання -  позбавлення волі строком на 6 років, із позбавленням права керування транспортними засобами впродовж 3 років. На такий же строк його позбавлено права обіймати посади, наділені владними та організаційно-розпорядчими функціями, а також займати посади в органах державної влади або в органах місцевого самоврядування.

Крім того, суд стягнув солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю, у якому працював на момент ДТП обвинувачений, та з нього самого на користь потерпілих, доньки та сина покійного, по 200 тисяч гривень моральної шкоди та 46 тисяч гривень матеріальної шкоди на двох.

Нагадаємо, що смертельна дорожньо-транспортна пригода сталася 26 червня 2015 року після 22-ї години у селі Варковичі Дубенського району. 33-річний Іван Шевчук, керуючи в стані алкогольного сп’яніння службовим автомобілем ВАЗ 21114, виїхав на смугу зустрічного руху та скоїв наїзд на велосипедиста. Чоловік через отримані в ДТП  травми — важку черепно-мозкову травму, перелом кісток склепіння черепа — помер у медичному закладі.

Пресслужба Рівненського апеляційного суду повідомила РВ: як  у суді першої інстанції, так і в суді апеляційної — обвинувачений свою вину визнав лиш частково: що сів за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Наполягав на тому, що не досліджені дії велосипедиста з точки зору вчинених останнім порушень правил дорожнього руху, які, на переконання обвинуваченого, були прямою наслідковою причиною дорожньо-транспортної пригоди. Просив вирок місцевого суду скасувати та ухвалити стосовно нього новий, виправдувальний вирок. Переконував суд залишити цивільний позов потерпілих щодо відшкодування моральної та матеріальної шкоди без розгляду.

Колегія суддів, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши думку обвинуваченого Шевчука, його захисника, заперечення прокурора, потерпілих, їх представника з приводу задоволення апеляційної скарги, дійшла висновку про її часткове задоволення.

Рівненський апеляційний суд вирок Дубенського міськрайонного суду від 19 березня 2021 року в частині вирішення цивільного позову потерпілих скасував та призначив новий розгляд в частині цивільного позову потерпілих в порядку цивільного судочинства в тому ж суді в іншому складі суду. У решті - вирок суду стосовно обвинуваченого за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України залишено без змін.  


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також