Очі добровольців

848 0

Ми у соцмережах:

Очі добровольців

Із середи в обласному краєзнавчому музеї — виставка київського фотохудожника Андрія Котлярчука. Він привіз до Рівного портрети бійців добровольчого батальйону «Свята Марія».

Очи добровольцив_портрети Професор (3) Як змінюються обличчя бійців — до, під час і після війни п'ять років тому, показав голландський художник Клер Феліксі. Його серія чорно-білих триптих-портретів солдатів 13-го Королівського корпусу морської піхоти Нідерландів, що служили в Афганістані, облетіла увесь світ. Показати спершу українцям, а потім Європі обличчя українських військовиків вирішив киянин Андрій Котлярчук. Фотографії для виставки він знімав два роки тому в грудні на лінії оборони Маріуполя — за 500-600 метрів від лінії фронту або в далекому тилу. Очи добровольцив_фотограф Котлярчук

Андрій Котлярчук
На них — хлопець у балаклаві, що нагадує маску смерті, жінка з автоматом і чоловічою рішучістю та десятки інших добровольців, які дивляться просто в очі. Під портретами — сказане бійцями: «Коли мене вб'ють, нехай хлопці принесуть ці карточки мені на могилу. Будь ласка», «На війні змінюються уявлення про зброю. Наприклад, ця гвинтівка була вироблена у 1891 році у Росії. І вона чудова!», «Час від часу мені здається, що я відчуваю серце мого автомата. Я точно знаю, що ця штука не може бути мертвою, бо вона частина мого тіла, можливо й розуму. Ми як сіамські близнята. І я навіть у дурному сні не уявляю, що після перемоги нас розлучать». Очи добровольцив_портрети Професор (2) — Цей проект виник тому, що я хотів зробити пам'ятник цій війні, — розповідає Андрій Котлярчук. — Саме шалений вир подій на передовій спонукав мене до бажання бодай ненадовго зупинити час. Не бігати за бійцями з репортерською камерою, а дати змогу розкритися героям, які добровільно поїхали на війну захищати Вітчизну. Чимало з них прибули на фронт прямо з революційного Майдану. Фотографії виставки у поєднанні з «фронтовими записами» фотохудожник називає «актуальним українським мистецтвом, яке потрібне тут і зараз». Не приховує, усі портрети — постановочні. — Я вивчав це питання дуже серйозно і стверджую, що всі епохальні знімки як радянських, так і європейських та американських фотографів часів війни — стовідсотково постановочні, — запевняє Андрій Котлярчук. — Коли говорять, що це документ — вибачте, це не так. Ці роботи зроблені настільки художньо, що люди вірять, що це спонтанні, «вихоплені» кадри. Очи добровольцив_портрети Професор (1) Портрети, що представлені на виставці, є і у фотоальбомі «Добровольці». Двомовне видання — українською та англійською мовами — хочуть презентувати за кордоном. А виставку, окрім жителів українських міст, минулої осені вже побачили грузини — на фестивалі Fest i Nova 2015, що відбувся восени.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також