Олександр Гурістюк: «Одні будинки викликають мелодії, інші — мовчать»

1561 0

Ми у соцмережах:

Олександр Гурістюк: «Одні будинки викликають мелодії, інші — мовчать»

«Портрети провінції на портретах Олександра Гурістюка» — до 13 грудня в обласному краєзнавчому музеї. Виставка рівненського художника не тільки поєднала радянську та сучасну архітектуру міста, а й ніби увібрала емоції його мешканців та випадкових перехожих.

Олександр Гуристюк_виставка (19)

— Спершу малював лише старі будівлі, а потім мені стало сумно і вирішив зображати не лише міську архітектуру, а й людей, — розповідає Олександр Гурістюк. — Помітив, що одні будинки викликають в голові мелодії, інші — мовчать. Писав їх такими, як бачив. Рідко щось додавав своє — лише коли якихось деталей не вистачало, аби завершити композицію.

Олександр Гуристюк_виставка (12)

Сірі старі споруди на околицях з обвислими від старості балконами, прикріплена на кутку стіни величезна афіша з якої посміхається ефектна жінка, величезна калюжа посеред вулиці, відкритий каналізаційний люк, незгасаючі до пізньої ночі вогні у вікнах багатоповерхівки і напис на нижньому її поверсі «Булочная» — всі ці деталі закарбовані на картинах. Багато намальованих вивісок сучасні й слугують непоганою підказкою, щоб впізнати те чи інше місце. А в перехожих, що прогулюються міськими вулицями, поспішають чи чекають на транспорт, можна розгледіти навіть себе.

Олександр Гуристюк_виставка (4)

— На одній із картин є рівненські собаки, вони ж теж наші! — посміхається п. Олександр. — Так і підписав портрет з тваринами та ще додав: «Збережемо їх». Найбільше намучився з дизелем — колись на ньому їздив, а зобразити довго не міг! Не можу так, як ван Гог чи Модільяні, до мене так швидко ідеї не приходять. Перед тим як щось зобразити, спершу довго думаю. Крім пейзажів, багато малюю жінок та натюрморти, тож міркую, що обрати для наступної виставки. «Портрети провінції» у краєзнавчому музеї перебуватимуть менше двох тижнів, проте мистецький проект обіцяють продовжити — на День незалежності уже запланована виставка Олександра Гурістюка у міському Будинку культури. А з п'ятниці 4 грудня експонуватимуться полотна художника і в галереї «Євро-Арт». Відкриється виставка о 15-й годині.

Олександр Гуристюк_виставка (2) Олександр Гуристюк_виставка (1)


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також