Опале листя віддадуть хробаку з Каліфорнії

1147 0

Ми у соцмережах:

Опале листя віддадуть хробаку з Каліфорнії

До комунальників Рівного цими днями надходять дзвінки з усього міста. Усе більше охочих здати опале листя на сміттєзвалище, що неподалік Бармаків. Бо ця послуга стала безкоштовною. Оскільки спалювати листя заборонено, то на полігоні вирішили зайнятись його біологічною переробкою. Шкідливого диму не буде — листя перетворюватимуть на мінеральну суміш, яка сприяє росту рослин.

Ростислав Кралюк, директор КАТП-1728:

— Куди дівати опале листя — це актуальна проблема, яка щороку постає перед мешканцями нашого міста. Люди спалюють листя, але це незаконно, можна отримати штраф. Раніше ми приймали листя на полігоні та утрамбовували. Ця послуга була платною, тому попит був невеликий. Ще невелику частину листя забирало кладовище, щоб пересипати ґрунт — завдяки цьому земля не так сильно промерзала і взимку було легше викопувати могили.

Але цього було недостатньо. Тому було вирішено вчинити по-сучасному. На полігоні уже підготовили велику ділянку, на якій будемо утрамбовувати зібране листя, і за спеціальною технологією переробляти його на біоґрунт. У цьому нам допоможуть фахівці НУВГП, які знаються на технологіях переробки такого сміття.

Прискорити переробку листя допоможуть каліфорнійські хробаки, які харчуються сміттям, натомість продукуючи органічне добриво. Цей біоґрунт навесні можна буде продавати — його застосовують для покращенння росту рослин. Можливо, його забиратиме трест зеленого господарства — зокрема, для підсипання троянд на алеї у центрі міста.

Ми звернулися до усіх управлінських компаній, парку та ОСББ, щоб вони віддавали листя на сміттєзвалище. Багато прохань почало надходити і з приватного сектора.

Сухе опале листя можуть привозити на сміттєвий полігон підприємства та установи, ОСББ і власники присадибних ділянок. Деталі можна дізнатися за номерами телефонів: 067-566-88-10; 067-364-04-89.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також