Опалювальний сезон у Рівному: чекаємо, поки буде менше +8 упродовж трьох діб

1229 0

Ми у соцмережах:

Фото з архіву

У Рівному готуються подавати тепло. Але коли воно дійде до квартир та офісів — ніхто зараз не скаже. І не факт, що станеться це традиційно 15 жовтня. Як каже керівник «Рівнетеплоенерго» Олександр Ющук, все залежатиме від погоди і розпоряджень місцевої влади. А міський голова Олександр Третяк повідомляв: якщо навіть після 15 жовтня буде все ще тепло — понад +8–10 градусів, опалювальний сезон відтермінують. Бо треба економити — газу буде на 10% менше, ніж торік. Є, щоправда, ще одна причина — тільки розпочався ремонт на семи проблемних ділянках міської теплотраси, за який з бюджету заплатять 35 мільйонів. Хоч виконавці запевняють — встигнуть.

Між тим у Рівному тепло уже з’явилося — щоправда, тільки у двох закладах.

Оксана Власюк, речниця міської ради Рівного:

— Наразі опалення є у міському пологовому будинку та у стаціонарному відділенні міської дитячої лікарні. До стаціонарів центральної міської лікарні та міської лікарні № 2 тепло поки не подається, бо температурні показники дозволяють.

Вікторія Єнікеєва, головний лікар обласного перинатального центру:

— У нас наразі теж тепло, хоча централізоване опалення ще не працює. Погода хороша, а за потреби використовуємо кондиціонери. Якщо на дворі похолодає раніше, то звернемося з листом про початок опалювального сезону.

Олексій Кривошеєв, речник ТОВ «Рівнетеплоенерго»:

— Планово-попереджувальні ремонти розпочали ще у травні. Уже провели й гідровипробування системи, щоб виявити слабкі місця тепломереж. А спільно з працівниками Держслужби з надзвичайних ситуацій пройшли навчання, як діяти, якщо через обстріли критичної інфраструктури зникне електричне живлення — адже воно потрібне і для роботи котелень також. Вчилися застосовувати для таких цілей генератори. Це дозволить підтримувати хоча б мінімально необхідний рівень подачі теплоносія. Наразі усі котельні до опалювального сезону готові. Але чекаємо на відповідне розпорядження міського голови або рішення міськвиконкому. Загалом «Рівнетеплоенерго» опалює понад 800 житлових будинків міста.

Руслан Гудима, директор департаменту інфраструктури та благоустрою Рівного:

— Теплова мережа міста дуже зношена. Звісно, що Рівне самостійно не зможе усе замінити, бо це колосальні кошти. Однак завдяки поточному ремонту вдається контролювати ситуацію. Хоч ці 35 мільйонів гривень — це невелике покращення. Загалом ремонти мають відбутися на семи ділянках тепломережі. Хтось навіть повідомляв, що замінити мають близько кілометра теплотраси. Але від себе скажу, що такими категоріями рахувати не можна. Бо окрім труби, встановлюється ще багато різного обладнання. Наприклад, система запобігання гідравлічним ударам та інше. Загалом підрядник встигає усе відремонтувати. Рівняни звикли, що опалювальний сезон починається приблизно 15 жовтня. Але законодавчо так не передбачено. Закон говорить, що середньоденна температура має бути нижчою за 10 градусів. Поки такої температури немає. Тому й опалювальний сезон не починається.

Олена РАКС, Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також