Опалювати газом у Рівному стало дешевше, ніж дровами

3114 1

Ми у соцмережах:

Опалювати газом у Рівному стало дешевше, ніж дровами

Старання чиновників перевести якомога більше комунальних закладів на тверде паливо звело нанівець торішнє рішення уряду збільшити тарифи на газ для населення і водночас зменшити для бюджетних установ. Ще до листопада тримати твердопаливну котельню було вигідно, проте з новими тарифами розрахунки змінилися, і грітися газом бюджетним закладам, принаймні у Рівному, тепер вигідніше.

Коли з 1 листопада держава підняла тарифи на газ для населення, автоматично зробили нижчими тарифи для бюджетних закладів (навчальних закладів, лікарень і т.п). Відповідно, змінилися і тарифи на теплопостачання для них. Так, восени одна гігакалорія для бюджетних закладів, які опалював рівненський монополіст — «Рівнетеплоенерго», становила 2278 грн, а з 1 січня стала 1849 грн. Для населення одна гігакалорія тепер дешевша тільки на 54 грн.

Таке здешевлення газового опалення призвело до того, що тепло на твердому паливі нині коштує майже стільки ж, як газове, а то й дорожче. Так, наприкінці грудня дочірньому підприємству «Рівнетеплоенерго» — «Рівнетеплосервісу», яке утримує твердопаливні котельні, міськвиконком Рівного встановив тариф на теплову енергію для бюджетних закладів на рівні 1837 грн, фактично на 12 гривень дешевший за газовий.

А у січні до міськвиконкому надійшло клопотання про підняття тарифу для ще одного товариства, яке має твердопаливні котельні у Рівному й вже опалює обласний онкодиспансер, обласний центр психічного здоров’я на Дубенській та планувало опалювати обласну клінічну лікарню. ТОВ «Енергозбереження Рівне», відповідно до проекту, зареєстрованого на сайті міськради, з 1 березня для бюджетних закладів та установ за одну гігакалорію виставлятиме 1596,74 грн (без ПДВ). З ПДВ сума становитиме 1916,09 грн. За останній рік товариство, до слова, вже тричі піднімало тариф. Навесні минулого року одна гігакалорія коштувала ще 1747 грн.

ТОВ «Енергозбереження Рівне» працює у місті з 2008 року і належить бізнесменові Віталію Антонову, співвласнику концерну «Галнафтогаз», що тримає мережу АЗС «ОККО». Зв’язатися з товариством не вдалося. Проте фахівці зазначають, що подорожчання тарифів зрозумілі — зросли у ціні пелети, піднялася мінімальна заробітна плата і т.п.

Головний лікар обласного центру психічного здоров’я населення Олег Колбач зазначає, якщо тариф «Енергозбереження Рівне» буде вищим, аніж централізоване опалення, то товариство не зможе виграти тендер на теплопостачання.

— Тепло ми закуповуємо після відкритих торгів, — зазначив п. Колбач. — Над цим питанням працюють економісти закладу. Але для нас зараз більш нагальним є не так питання вартості гігакалорії, як те, що у закладів неефективна система опалення. Її потрібно замінювати, тоді ми зможемо економити не менш як 30% коштів. Будемо просити обласну раду виділити нам фінансування.

Головний лікар обласної лікарні Іван Зима натомість зазначає, що плани ТОВ «Енергозбереження Рівне» йому взагалі не були відомі. Проте заклад все ж переходитиме на опалення твердим паливом.

— Лікарня досі опалювалася централізовано, — зазначає п. Зима. — Проте «Рівнетеплоенерго» відмовило нам у переговорній процедурі закупівель. Натомість надіслало лист і запропонувало укласти угоду із його дочірнім підприємством «Рівнетеплосервіс», яке пропонує меншу вартість гігакалорії. Думаю, ми будемо погоджуватися на такі умови. Для нас важливо економити кошти, яких і так бракує. Тим паче, обіцяють, що з часом тариф стане ще дешевшим.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також