ОПОРА виявила порушення процедури підрахунку голосів

960 0

Ми у соцмережах:

ОПОРА виявила порушення процедури підрахунку голосів

Під час підрахунку голосів дільнична виборча комісія № 560024 порушила процедуру підрахунку голосів. Спостерігач ОПОРИ склав акт про виявлення порушення, проте його не вдалося подати до виборчої комісії, адже ніхто з виборців не погодився його підписати.

Під час підрахунку голосів на виборчій дільниці №560024 (с. Кам’янка Березнівського району) 156 територіального виборчого округу спостерігач Громадянської мережі ОПОРА виявив порушення процедури підрахунку голосів. Зокрема: виборчі бюлетені зі скриньок висипали в одну стопку; був відсутній підрахунок кількості виборчих бюлетенів окремих скриньок; проводився одночасний підрахунок виборчих бюлетенів кількома особами; проводився одночасний підрахунок голосів за різних кандидатів кількома особами.

За фактом виявленого спостерігач ОПОРИ склав акт про порушення Закону України «Про вибори Президента України» під час підрахунку голосів, однак ніхто з присутніх на дільниці не захотів поставити підпис під Актом. Відповідно Акт про порушення не вдалося подати до виборчої комісії.

Спостерігач звернувся до голови ДВК №560024 Олени Мориконь за коментарем. Вона підтвердила, що: скриньки рахувались небагатьма особами; скриньки не рахувалися окремо; всього голоси використаних бюлетенів, які були в скриньках, рахувалися одночасно; підрахунок голосів за кандидатів здійснювали одночасно декілька осіб.

Відповідно до ч. 17 ст. 78 Закону України «Про вибори Президента України» виборчі скриньки відкриваються дільничною виборчою комісією почергово. Першими відкриваються переносні виборчі скриньки, що використовувалися при голосуванні виборців за межами приміщення для голосування, а останніми відкриваються, у разі їх наявності, виборчі скриньки з пошкодженими печатками або пломбами, а також іншими пошкодженнями, виявленими під час голосування.

Згідно ч. 24 цієї статті виборча комісія підраховує загальну кількість виборчих бюлетенів, за винятком бюлетенів, які не підлягають врахуванню. При підрахунку виборчих бюлетенів визначений виборчою комісією член комісії рахує виборчі бюлетені вголос.

У ч. 25 ст. 78 йдеться, що виборчі бюлетені розкладаються на місця, позначені окремими табличками, що містять з обох боків прізвища й ініціали кандидатів, напис "недійсні". При розкладанні виборчих бюлетенів визначений виборчою комісією член комісії показує кожний виборчий бюлетень усім членам комісії, виголошуючи результат волевиявлення виборця. У разі виникнення сумнівів щодо змісту виборчого бюлетеня виборча комісія вирішує питання шляхом голосування. При цьому кожен член комісії має право оглянути особисто виборчий бюлетень. На час огляду виборчого бюлетеня робота з іншими виборчими бюлетенями припиняється.

Крім цього, ч. 29 ст. 78 передбачає, що дільнична виборча комісія підраховує кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата на пост Президента України. Під час підрахунку голосів кожен член комісії має право перевірити або перерахувати відповідні виборчі бюлетені. Результати підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці оголошуються і заносяться секретарем комісії до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також