«Особлива» рівненська молодь пече хліб для пацієнтів лікарні

651 0

Ми у соцмережах:

«Особлива» рівненська молодь пече хліб для пацієнтів лікарні

Шестеро учасників соціального міського проєкту «Іди й роби» знайшли роботу завдяки вмінню пекти смачні булочки та хліб. Це молоді рівняни з інвалідністю, які три місяці вчилися на пекарів-кондитерів у Рівненському міському центрі зайнятості. Після цього їх взяли на практику до харчоблоку центральної міської лікарні Рівного. А згодом працевлаштували офіційно — кажуть, їхня сдоба до вподоби пацієнтам і персоналу. Тепер медики пропонують, щоб молоді пекарі змогли продавати свої вироби за нижчою ціною ще й пенсіонерам та малозабезпеченим.

Євген Кучерук, головний лікар центральної міської лікарні Рівного:

— Підходяще місце уже знайшли — при в’їзді до головного входу лікарні є кіоск. З його власником нині ведемо переговори. Може, подарує? А може, викупити якось вдасться, за рахунок спонсорів. І там буде продаватися соціальний хліб для малозабезпечених верств населення. На жаль, швидко питання вирішити не вийде, з добрий місяць треба. Поки всі ці шестеро кухарів у нас офіційно працюють, уже отримали свої перші зарплати. Печуть хліб, булочки, чистять картоплю — словом, всіляко допомагають. Проєкт хороший, потрібний. Ми всі виграємо від цього.

Олександра Коваленко, депутатка міськради Рівного, ініціаторка проєкту:

— Батьки завжди переживають, що буде з їхніми дітьми, коли їх не стане. Цей проєкт покликаний дати їм надію, що існує можливість знайти своє місце у майбутньому, працевлаштуватися.

Проєкт «Іди й роби» створили у Рівному спеціально для соціалізації людей з особливими потребами, яких загалом у місті є майже 1200. Адже після повноліття їм важко знайти роботу, і окрім батьків, їхньою долею практично ніхто не переймається. В майбутньому планують створити навчальні групи й з інших спеціальностей, щоб їхні випускники потім могли отримати роботу у комунальних закладах. А можливо, згодом відкрити і власну справу.

До речі, перед Новим роком свої здобні булочки пекарі приносили й на одну  з останніх сесій міської ради — пригощали усіх, включаючи міського голову Олександра Третяка та секретаря міськради Віктора Шакирзяна.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також