Остання зима фонтана "Октябрина" у Рівному?

1988 0

Ми у соцмережах:

Остання зима фонтана

Рівне може позбутися великого фонтана із скульптурою, що розташований поряд з алеєю Чайки в центрі міста. Закохані пари та туристи звикли кидати туди монетки «на згадку», які потім виловлюють з води циганчата. А влітку в ньому часто освіжає ноги місцева молодь. Тепер же міський голова запропонував демонтувати традиційну чашу фонтана і замінити її новою формою — сухим фонтаном. В подальшому ж хоче перенести туди й головну новорічну ялинку.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Хотів би зробити максимально корисну ергономіку тієї площі, яка там є — замість фонтана, який знаходиться в кінці алеї. Оцей простір зробити пішохідною зоною, облаштувати там сухий фонтан. Влітку там вода буде, і фонтан буде. А коли немає потреби у фонтані, там буде просто прохідна пішохідна зона. І на майбутнє там навіть можна було б проводити гарні новорічні свята і ставити ялинку. Що до облаштування підземних площ у Рівному, це питання дуже дороге. Але шукаємо зараз інвестора, щоб облаштувати цю центральну частину міста.

У «Рівнеоблводоканалі» поки не коментують ідею міського голови. Пояснюють, що замовником таких робіт все одно може бути лише міський департамент інфраструктури та благоустрою, а їхнє підприємство є суто підрядником. Щоправда, в департаменті про ініціативу міського голови теж дізналися нещодавно, але жодних конкретних розпоряджень поки не отримували.

Що ж до старого фонтана, то він з’явився у місті ще за радянських часів разом із скульптурою «Октябрина». Згодом його стали називати просто великим фонтаном. Але уже не перший рік його запускають лише у вихідні та на державні свята — вочевидь, вода обходиться міському бюджету недешево. Відомий рівненський архітектор Микола Пасічник свого часу навіть пропонував замінити «Октябрину» на пам'ятник Незалежності у вигляді величезного тризуба. Але цю ідею йому так і не вдалося реалізувати.

А от сухі фонтани доволі популярні в інших містах. Зокрема, такі уже кілька років існують у Львові, Луцьку, Києві та Харкові.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також