Потенційну вакцину від коронавірусу успішно випробували на людях

960 0

Ми у соцмережах:

Потенційну вакцину від коронавірусу успішно випробували на людях

Американська компанія повідомила про успішне тестування вакцини проти Covid-19. Потенційна вакцина mRNA-1273 від COVID-19 викликала сильну імунну реакцію в усіх 45 пацієнтів.

Пацієнти виробили нейтралізуючі антитіла, які, вважають вчені, є важливими для формування імунітету від нової коронавірусної інфекції. Зазначається, що учасників випробувань розділили на три групи, кожна з яких отримувала відповідно по дві дози 25, 100 або 250 мкг потенційної вакцини, повідомляє ТСН. 

"Після двох щеплень вакцина викликала сильну імунну відповідь в усіх учасників усіх груп", - заявили у Moderna.

У компанії додали, що рівень нейтралізуючих антитіл у пацієнтів групи, яка отримала 250 мкг дози, був у чотири рази вищим, аніж у пацієнтів, які вже вилікувалися від COVID-19.

Водночас повідомляється, що, хоча загалом mRNA-1273 переноситься добре, понад половина учасників повідомила про легкі або помірні симптоми, зокрема втому, біль у м’язах чи біль у місці ін'єкції.

Зазначається, що оцінка термінів збереження імунних реакцій ще триває, а після другої вакцинації за учасниками випробувань спостерігатимуть впродовж року.

Наступний етап випробувань, у якому візьмуть участь 30 тисяч людей, Moderna планує розпочати 27 липня. Пацієнти з експериментальної групи двічі отримають по 100 мкг потенційної вакцини: у перший день випробувань та ще через 29 днів. Водночас декому з пацієнтів даватимуть плацебо.

Після оприлюднення компанією нових даних щодо розробки вакцини, її акції підскочили на понад 16 відсотків. 

За даними ВООЗ, у світі нині триває розробка понад сотні потенційних вакцин проти коронавірусу. США ж планують створити до 300 мільйонів доз вакцини від COVID-19 вже до початку 2021 року. Водночас головний експерт уряду країни з інфекційних захворювань Ентоні Фочі у вівторок, 14 липня, заявив про "обережний оптимізм" щодо ймовірності розробки вченими принаймні однієї безпечної та ефективної вакцини до кінця цього чи до початку наступного року.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також