Отримали право розпоряджатися землями

753 0

Ми у соцмережах:

Отримали право розпоряджатися землями

Керівники Боремельської, Мирогощанської, Висоцької, Острожецької та Пісківської об’єднаних територіальних громад підписали акти приймання-передачі ділянок сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність. Площа земель, що передається у власність 5-ти громадам, становить 4,8 тисяч гектарів.

Раніше право розпоряджатися землями за межами населених пунктів отримали Тараканівська та Привільненська ОТГ, яким передано ділянки загальною площею 827 гектарів.

Передача земель у власність ОТГ сприятиме додатковому наповненню бюджетів та залученню інвестицій.

Втім, багато чого залежить від самих громад, коментує перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Дубич Сергій: «Громада, правильно спланувавши свою територію, облікувавши всіх землекористувачів, отримавши надходження до місцевих бюджетів від плати за землю, зможе використовувати ці кошти для соціальних потреб».

Нагадаємо, 31 січня уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін в законодавстві.

Держгеокадастр розпочав процес передачі земель з 1 лютого 2018 року. Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).

 


 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також