Парк на Грабнику розділять на зони

2026 3

Ми у соцмережах:

Парк на Грабнику розділять на зони

Найзанедбаніший парк Рівного — біля Палацу дітей та молоді на Грабнику — будуть ремонтувати. Роботи, як зазначає міський голова Рівного Володимир Хомко, хочуть розпочати цього року.

Ми завершили ремонт теплотраси біля ПДМ і відкриваємо шлях для реалізації проєктів громадського бюджету щодо благоустрою парку. Не хотіли раніше братися за їхнє виконання, оскільки все одно довелося б розкопувати теплотрасу, — зазначає Володимир Хомко. — Додам, що не сприймаю критику в бік міської влади щодо того, що парк біля ПДМ був занедбаний з нашої вини. Парк тільки недавно став міським. Досі він був «об’єктом незавершеного будівництва» обласної ради. А оскільки обласне УКБ втратило всі документи, ми не могли легко поставити сквер на свій баланс, потрібно було пройти багато процедур.

Ще у 2016 році два проєкти виграли конкурс громадського бюджету на зміни у парку біля ПДМ, у 2017 році достатню кількість набрав ще один проєкт. Загалом на парк, площею 2,8 га, вже мали б витратити за рахунок громадського бюджету близько 2,5 млн грн. Проте оскільки роботи відтермінували, тендер на них ще не оголошували.

За кошти громадського бюджету мають освітити парк, замостити доріжки, облаштувати пандуси та зробити дренаж. Також активісти пропонували розділити парк на кілька зон відпочинку: арт-зону, зручну для проведення майстер-класів, зборів невеликих груп за інтересами, наприклад, для співу (вона складалася б з великої лавки півколом довжиною сім метрів та триметрової лавки навпроти), зону настільних ігор, де були б бетонні шахові столи, зону бетонного тенісного столу з двома лавками по боках, дитячу зону з гірками, канатами, каруселями та містками. А ще у парку планували створити зону тет-а-тет (в затінку дерев — три окремо встановлені на відстані лавки), зону вуличних тренажерів та віддалену від дитячої зону вигулу собак.

Якщо за оновлення парку візьмуться цього року, до наступного літа проекти зможуть реалізувати.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також