Пересопниця відзначила 870-річчя

1010 0

Ми у соцмережах:

Пересопниця відзначила 870-річчя

У культурно-археологічному центрі «Пересопниця» відбулося відзначення 870-ої річниці від першої літописної згадки села Пересопниця.

Урочисті заходи розпочалися з святкової служби у Свято-Миколаївській церкві, потому відбулася хресна хода до пам’ятного знаку «Пересопницькому Євангеліє», молебень та покладання квітів.
Привітати місцевих мешканців зі святом приїхав перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк та заступник голови Рівненської ОДА, депутат обласної ради Світлана Богатирчук-Кривко та депутати обласної ради Володимир Валявка, Олександр Савчук.
Сергій Свисталюк зауважив, що в 90-их роках, коли розпочиналося відзначення Пересопницької Першокниги ніхто не міг подумати, що поряд з державним прапором буде майоріти націоналістичний стяг, наших вояків, які починаючи від XX століття своєю кров’ю скропили нашу землю за незалежність.
«Сьогодні ми маємо незалежну Україну, ми маємо її як державу, але за неї потрібно боротися, і насамперед за Україну в серці», - сказав перший заступник голови обласної ради.
Також він відзначив музикантів, які були у вишиванках.
«Наше молоде покоління, ви дуже прекрасні! Вишиванка – це генетичний код нашої нації, пам’ятайте про це і бережіть цей символ на все своє життя», - наголосив Сергій Свисталюк.
За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи на Рівненщині, відродження і збереження пам’яток історії й культури та з нагоди 870-річчя від першої літописної згадки села Пересопниця він нагородив Почесною грамотою та пам’ятним знаком обласної ради Василя Терещеню і Оксану Жарську.

Потому святкування продовжилося на території культурно-археологічного центру, де працювала виїзна торгівля, спілка музейників, пасічників, радіоматорів та волонтерів, повідомляє прес-служба обласної ради. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також