Для покращення характеристик ґрунту та підвищення врожайності в сільському господарстві вдаються до спеціальних методів. Зокрема, скошують або закладають сидерати або рослини, які швидко набирають зелену масу – за їх допомогою виходить збільшити родючість поля.
Покривні культури використовують для захисту поверхні від ерозії, поглинання мінеральних добрив й зменшення пересихання ґрунту. Їх скошують і закладають всередину землі або залишають зовні для захисту верхнього шару. Коріння в процесі перегнивання збагачує мінеральний склад поля.
Які існують різновиди покривних культур?
Використання покривних культур – один із необхідних та важливих етапів сучасного сільського господарства. Ці рослини поділяються на озимі, ярові та багаторічні. Під час вибору звертають увагу на тип ґрунту (піщаний, глинистий, кам’янистий тощо), а також клімат місцевості. Окремі сидерати більш стійкі до високих температур, інші краще витримують холод.
Озимі покривні культури, наприклад, жито або рожева гірчиця, висівають восени й залишають на полі на всю зиму для захисту від ерозії та вимивання. Ярові висаджують навесні та вони залишаються рости протягом літа. Завдяки їм у землі зберігається більше вологи, й виходить ефективно боротися з бур’янами. Також необхідні багаторічні дерева, трави або кущі, щоб структура поля залишалася незмінною.
Чому варто використовувати покривні культури?
Покривні культури корисні й постійно необхідні у сільському господарстві, адже сприяють збільшенню врожайності шляхом повернення в ґрунт органіки, утримання вологи й поживних речовин. Варто виділити декілька переваг використання:
- збереження біологічного різноманіття (створення середовища для комах та інших мікроорганізмів);
- зменшення витрат на добрива і пестициди;
- зниження потреби в механічній обробці поля;
- покращення родючості й збільшення врожайності.
Покривні культури ADAM використовують у сільському господарстві для покращення характеристик ґрунту, його захисту від вимивання й втрати вологи. Ці рослини допомагають зібрати багатий врожай.