Перший фестиваль дерев’яних скульптур розпочався у Рівному

780 0

Ми у соцмережах:

фото зі сторінки у Фейсбук Олександра Козачука

Відсьогодні та до суботи у парку «Хімік» у Рівному 12 різьбярів з Харкова, Одеси, Житомира, Львова, Сум, Закарпатської області в межах першого Всеукраїнського фестивалю дерев’яних скульптур працюватимуть над персонажами українcьких казок.

Ініціатором проведення такого фестивалю став рівненський скульптор Олександр Козачук. Він розповів, що різьбяри впродовж тижня з 10:00 до 19:00 вирізуватимуть 12 двометрових дерев’яних скульптур. Це будуть герої українських казок, що саме виріжуть, відомо лише по завершенню виконання робіт. Окрім великих скульптур,  майстри  будуть вирізувати маленькі фігури, які продаватимуть у неділю з 14:00 до 17:00 під час благодійного аукціону.

– Для майбутніх скульптур у парку ми не зрізали жодного дерева. Це сухостій, який збирали по колодці з лісів Рівненщини. Спочатку дерева зберігалися у мене, за цей час вони підсохли, а тепер з ними можна працювати, – розповів Олександр Козачук.

У суботу скульптури закінчать вирізувати фігури та о 17:30 для рівнян організують фаєр-шоу.

– Вирізані скульптури ми підпалимо. Рівняни зможуть сфотографуватися поряд ними. Бензин горить орієнтовно 20 хвилин, за цей час скульптури не згорять, а лише набудуть більш темного кольору. Потім майстри з допомогою пил висвітлять їх. Скульптури покриємо воском, фарбою та залишимо у парку. Такий фестиваль ми започатковуємо для того, аби привернути увагу молодих талановитих рівнян до виготовлення скульптур з дерева, бо у Рівному таких виробів дуже мало. Також ми хочемо зберегти українські традиції та привертати більшу увагу туристів до Рівного, – зазначив Олександр Козачук.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також