Підпалив траву на Рівненщині — і спостерігає здалеку

969 0

Ми у соцмережах:

Підпалив траву на Рівненщині — і спостерігає здалеку

З початку року на Рівненщині було зафіксовано 27 пожеж, під час яких вигоріло більше 7 гектарів землі з рослинами. Експерти розповідають, що часто ці пожежі спричиняли люди, які навмисно підпалювали суху траву, а потім здалека спостерігали за пожежею.

Андрій Циберьов, старший інспектор головного управління ДСНС в області:

— В результаті цих пожеж було завдано державі понад 6 мільйонів гривень збитків. Основними причинами цих пожеж було необережне куріння та випалювання сухої рослинності місцевими жителями. Тільки за березень в області було виявлено чотирьох паліїв. Їх пошуком займаються як рейдові групи, так і безпілотні літальні апарати, які діють за погодженням з військовими. За самовільне спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність — штраф від 3060 до 6 120 гривень.

Сергій Пашковський, начальник управління Державної екологічної інспекції Поліського округу:

— В області було сформовано рейдові групи, які намагаються запобігати пожежам в екосистемах. За минулий рік зафіксовано 55 фактів недотримання пожежної безпеки в природі. Осіб, які здійснювали підпали, було оштрафовано загалом на понад 104 тисячі гривень. Цьогоріч уже зафіксовано 16 таких випадків. Винуватці будуть оштрафовані. Позитивно вплинули на ситуацію весняні дощі, які зменшили кількість порушень. Застережу, що в результаті випалювання сухої трави вигорає коріння багаторічних трав, знищуються паростки насіння дерев та рослин. В результаті пожежі у природі у верхньому шарі ґрунту гине все живе — комахи та дрібні тварини. Весна — це період розмноження зайців та лисиць, які можуть загинути у вогні. Окрім цього, в результаті таких пожеж виділяється велика кількість шкідливих речовин, які забруднюють атмосферне повітря. Випадає велика кількість пилу, чадного газу та оксидів вуглецю, які впливають на здоров’я людини. При випалюванні сухої трави пожежа буває настільки сильною, що вогонь може дістатися до людських осель.

Борис Бабеляс, заступник начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства:

— 90% усіх пожеж в лісах на Рівненщині трапляються через дії людей. Щоб мінімізувати випадки загорянь, на Рівненщині заборонено людям відвідувати ліси. Натомість для відпочинку організовано спеціальні місця, де є й мангал, і дрова. По-перше, це убезпечить засмічення лісів. По-друге, запобігатиме пожежі. Якщо у вихідні проїхатися вздовж доріг на Рівненщині, то можна помітити, як багато людей в таких місцях відпочинку.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також