Підсумки року. Рік «чупакабри», бурштину та нового «Стоматолога»

4081 0

Ми у соцмережах:

Підсумки року. Рік «чупакабри», бурштину та нового «Стоматолога»

У перші місяці свого депутатства Віктор Матчук встиг навіть у бійку стосовно «Харківських угод» влізти

Матчук — між Рівним і Києвом

Напрочуд успішно склалася політична доля колишнього голови обласної державної адміністрації Віктора Матчука. Через два тижні після того, як стали відомі результати першого туру президентських виборів, які не дозволяли йому думати про продовження «губернаторського» терміну, Матчук з крісла голови ОДА пересів у крісло народного депутата. Не завадила йому це зробити і зламана під час лижного відпочинку рука. ЦВК визнала його обраним до Верховної Ради замість померлого Івана Сподаренка. Не чекаючи президентського звільнення, Матчук написав заяву «за власним бажанням». Обов’язки в.о. голови ОДА деякий час виконував Юрій Благодир. Для колишнього заступника Матчука, до речі, 2010 рік також виявився вдалим — після звільнення його призначили на посаду голови Державного комітету з державного матеріального резерву. А Матчук восени зробив спробу повернутися у Рівне, наголошуючи на бажанні стати головою обласної ради. Але його партія «Наша Україна» на місцевих виборах набрала мізерну кількість голосів, що змусило Віктора Матчука відмовитись не лише від ідеї головування у раді, а й від мандата обласного депутата на користь мандата парламентського.

Зупинилося серце Дикого

 Не стало в 2010 році відомого рівнянина, ім’я якого «увіковічено» у назві одного з міських базарів. У вересні 2009 року на відомого бізнесмена Ярослава Дикого та його родину напали невідомі, після чого містом активно поширювалися чутки про його смерть. Дикий помер рівно рік потому. Цьому передувало активне обговорення можливості повернення адміністративному приміщенню ринку статусу спортивної школи, а то й взагалі варіант перенесення «ринку Дикого» з центра Рівного в інше місце.

Другий прихід Берташа Василь Берташ, колишній заступник голови облдержадміністрації Миколи Сороки, таки посів головне крісло області. У березні точилося багато розмов про можливих керівників Рівненщини, але найвірогіднішим претендентом був саме керівник обласної організації Партії регіонів. Представляти нового «губернатора» приїхав віце-прем’єр Сергій Тігіпко. За вісім місяців свого правління Берташ встиг запровадити безкоштовну першочергову медичну допомогу, пообіцяти змусити суддів дотримуватися закону, з’їздити в Астрахань, організувати декілька сільськогосподарських ярмарків з низькими цінами на продукти. А головне — у рекордні строки відремонтувати за півтора мільйона бюджетних гривень майдан перед облдержадміністрацією, якраз до візиту Президента.

Казки про «чупакабру»

Труп собаки-”чупакабри”

Історії про загадкову істоту з пуерто-риканським походженням «чупакабра» — «хіт» минулого року. Селяни з Рівненського та Здолбунівського районів розповідали про знищених кролів, у яких було випито кров, жахали розповідями про напад «чупакабри» на людей тощо. Науковці розводили руками, міліція рапортувала про патрульні наряди, які «ловлять монстра», а переважна більшість мешканців переказувала один одному анекдоти та найновіші «легенди». Врешті, у травні надійшло повідомлення — «чупакабру» вбили. Як і передбачалось, у пастку потрапив здичавілий гібрид вовка та собаки. Чутки про звіра поновилися восени, але вже в інших областях.

Від «Будинку» до «Плази»

Відкриття «Злата Плаза» було грандіозним і дорогим

Добре відомий рівнянам заклад торгівлі під назвою Будинок одягу остаточно зник, з’явившись у новому обличчі, з новим ім’ям та асортиментом товарів. Після майже дворічної реконструкції торгового центру та прилеглого майдану нова «Злата Плаза» відкрила два поверхи (перший та підземний), влаштувавши з цієї нагоди грандіозне свято зі Скрябіним у ролі головного гостя. Ремонт «Злата Плази» триває й досі — відкриття другого та третього поверхів адміністрація закладу обіцяє у другій половині 2011 року.

Намалювали на кримінальну справу

650 тисяч гривен. Вид зверху

Грандіозна ідея кварталу «Міленіум Плаза», для облаштування якого уже десять років планують знести старі будинки у центральній частині міста, у 2010 році обросла скандалами. Прокуратура області порушила кримінальну справу щодо законності виділення грошей з міського бюджету на ескізний проект забудови кварталу між вулицями Соборна, Драгоманова, 16 Липня та Чорновола. Те, що влада міста витратила зайвих 650 тисяч гривень на розробку ескізного проекту, встановила перевірка обласного контрольно-ревізійного управління.

Оновлений «Стоматолог»

Тарас Максименко і «Стоматолог» до ремонту

Несподіваним кадровим рішенням відзначився міський голова Рівного навесні. Новим директором міського парку культури та відпочинку ім. Шевченка він призначив 27-річного Тараса Максименка — вже відомого у місті політика, колишнього соратника Віктора Матчука, а нині — Арсенія Яценюка. Не маючи жодного господарського досвіду, Максименко наголошував, що парку потрібен насамперед ефективний менеджмент, який би зміг «притягнути» сюди інвесторів. Інвестор прийшов — один — у жовтні Максименко порадував усе місто відкриттям оновленого фонтана, названого рівнянами «Стоматологом», за гроші приватного підприємця, який має… стоматологічні кабінети.

Пішли під асфальт

Дорога дала тріщину

Чергові погані новини чекали на забудовників Театральної площі у квітні. Щойно вони закінчили основні роботи з відновлення ледь не розваленого ними драмтеатру, як посеред вулиці Соборної, між парканом і тролейбусною зупинкою, розколовся асфальт. Будівництво підземного центру якраз було у розпалі, але будівельникам довелося знову відволіктися на вирішення нової проблеми. Вирішили просто — дорогу відгородили ще більше, а тому доступною для проїзду залишилась одна смуга. Автомобілям та маршруткам проїзд заборонили, а тролейбуси пустили у реверсному режимі — в один бік транспорт їде, а з протилежного змушений чекати. Відповідати за незручності довелося міському голові Хомку, який щоразу наголошував, що ніколи б не дав дозвіл на те, щоб розрити Театральну площу.

ПроБУМкали на всю країну

Продавець автомобілів Дмитро Климець став «зіркою» завдяки телешоу

Ніщо так не «пропіарить» наше місто, як телевізор. Це вчергове довели декілька молодих рівнян, які стали учасниками популярного спортивно-розважального шоу телеканалу «Інтер» — Битва українських міст» (БУМ). І не просто позмагалися, а перемогли у ньому. У Рівному «бумівців» зустрічали як героїв, а одного з них, Дмитра Климця, «записали» у рейтинг «Зірка Рівного» та демонстрували його фото на міських сітілайтах.

”Костопільський самородок”

Тетяна Ширко

Юна мешканка Костополя Тетяна Ширко майже виграла престижний на пострадянському просторі вокальний конкурс «Новая волна», який щороку відбувається в латвійській Юрмалі. Майже, бо лідируючи після двох конкурсних днів, вона програла у третьому і посіла лише друге місце. «Зірки» шоу-бізнесу заспокоювали постраждалу через політичні мотиви (Україна перемогла на конкурсі торік) співачку, не стомлювалися хвалити яскравий голос Ширко та пророчити велику кар’єру на естраді. Після Юрмали Тетяну Ширко зробили почесною громадянкою Костополя та пообіцяли квартиру. Але кар’єра «провінційного самородка» під опікою Олега Чорного у Києві розвивається поки що не надто активно — на екранах не видно анонсованого ще у вересні кліпу, хіба що на новорічний корпоратив Ширко вже замовили.

Згасання «Пульсара»

Президент «Пульсару» Віктор Прищепа і тренери Михайло Переверзій і Сергій Шемосюк під час прес-конференції присвяченій відмови команди від Суперліги

Майже десять років рівненський баскетбольний клуб «Пульсар» з перемінним успіхом виступав у найпрестижнішому українському турнірі — Суперлізі. І ось у 2010 році шанувальників цього виду спорту чекав малоприємний сюрприз — керівництво команди через хронічну нестачу грошей відмовилось від участі у дорогій Суперлізі, віддавши перевагу дешевшій Вищій лізі чемпіонату України. Внаслідок цього команду залишили майже всі провідні гравці. У вищій лізі скласти конкуренцію лідерам чемпіонату через молодість баскетболістів «Пульсар» поки не може.

Бурштиновий ажіотаж

”Правосуддя». Сувенір. Бурштин

Слово «бурштин» стало одним з найбільш вживаних рівненськими чиновниками. Особливо гордо почав звучати новий чиновницький штамп стосовно Рівного — «бурштинова столиця». Для цього обласна влада у Будинку вчених відкрила дві виставкові кімнати з гучною назвою «Музей бурштину», який незабаром мають назвати «Палац бурштину». Не відставала у бурштиновому «піарі» і міська влада. Вона організувала конкурс дитячого музичного академічного мистецтва «Бурштинові нотки». При цьому єдиний суттєвий крок для розвитку бурштинової галузі було зроблено не в Рівному, а в Києві. Верховна Рада прийняла підготовлений Миколою Шершуном закон, який спростив ліцензування видобутку та вивів бурштин з переліку дорогоцінного каміння.

Гнів Азарова Чи не вперше за багато років рівненська обласна влада була публічно розкритикована своїм керівництвом з Києва. Причиною гнівних висловлювань прем’єр-міністра Миколи Азарова на адресу Василя Берташа стала школа у селі Познань Рокитнівського району. Точніше, її відсутність — стара дерев’яна школа згоріла торік, відремонтувати змогли лише декілька кімнат, тому учням доводилось навчатись у хатах. Перед навчальним роком батьки пообіцяли дітей на навчання не пускати. І не пустили. Інформація дійшла до Кабміну, зацікавивши самого прем’єра. Критика останнього подіяла, гроші уряд виділив оперативно і вже на січень 2011 познанським школярам обіцяють новосілля.

Полював чи гуляв?

Олександр Данильчук

Незрозуміла і кумедна ситуація сталася восени з тоді ще головою обласної ради Олександром Данильчуком. Коли він відпочивав на полюванні, як стверджували свідки, його випадково поранили у ногу, точніше, у сідницю. Натомість, сам чиновник факт поранення картеччю «у верхню задню частину ноги» уперто заперечував, наголошуючи, що лише загнав скалку на прогулянці з собакою. Це стало приводом для жартів з боку рівнян, які чомусь були більш схильні до версії невдалого полювання.

Вокзал для «Чайки»

Автостанцію «Чайка» відкрити до кінця року не встигли

У липні 2010 року відновилося, здавалося, безнадійне будівництво нової автостанції на вул. Гагаріна. Ідея автостанції, яка б приймала маршрутки з Сарненського та Костопільського напрямків, з’явилася у міського голови (він мотивував її необхідністю розвантаження центрального автовокзалу) і була підтримана власниками торговельного центру «Чайка». Вони й профінансували зведення автостанції. Розпочаті ще рік тому будівельні роботи через кризу зупинились. Але відмовлятися від ідеї збільшення клієнтів свого торговельного центру його інвестори не збиралися. Відкрити автостанцію «Чайка» до Нового року не встигли — завадили деякі «паперові» неузгодженості.

Почали з бійки

Перше засідання міськради: синців не залишилось

Не надто оптимістично почали першу сесію депутати новообраної міської ради. У кращих традиціях ВР, міські депутати побилися на першому ж пленарному засіданні. Приводом для штовханини стала посада секретаря міськради. Цікаво, що фракція партії «Батьківщина» не давала проголосувати іншим депутатам за кандидатуру свого ж однопартійця Андрія Грещука. Коли голова лічильної комісії Юрій Сідлецький стежив за таємним голосуванням, до трибуни намагався дістатися нардеп Юрій Прокопчук. До штовханини приєдналися депутати «Свободи» та «Батьківщини» з одного боку, Партії регіонів та «Нашої України» — з іншого. Бійка довго не тривала, але на центральні канали ТБ потрапити встигла. Грещука таки обрали секретарем міської ради.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також