У розмаїтті виробів для полегшення прибирання легко загубитися через необізнаність у характеристиках та відмінностях. Наприклад, дуже часто пилососи з аквафільтром називають мийними. Непорозуміння виникає тому, що в обох пристроях використовується вода. Але це різні за конструкцією та принципом роботи моделі. Обидві ви можете знайти в інтернет-магазині Eldorado.ua.
Як працює пилосос з аквафільтром
Попри наявність у конструкції резервуара для води, цей пристрій використовується для сухого прибирання. У нього інший фільтр, ніж у звичних моделях — водяний. Весь пил та сміття, що всмоктує пилосос, потрапляє не в мішок чи контейнер, а в ємність з водою. Бруд залишається там, а назад до приміщення повертається очищене та зволожене повітря. Найдрібніші частинки затримують додаткові пористі очищувачі. Існує два типи аквафільтрів: сепараторні та кальянні. Перші працюють за принципом центрифуги, створюючи водний вихор. Другі є просто контейнерами з водою.
Переваги пилососа з аквафільтром:
- результат використання ефективніше, ніж у інших моделях для сухого прибирання;
- бруд надійно утримується всередині та не розлітається;
- немає потреби купувати змінні мішки.
Після прибирання забруднену воду достатньо просто вилити. Це дуже зручно, тож за пилососом легко доглядати. Головне, вчасно проводити очищення контейнера, мити та іноді міняти додаткові пористі фільтри. Недолік пилососів з водяним фільтром — дещо підвищений рівень шуму порівняно з моделями зі звичайним мішком.
Чим відрізняється мийний пилосос
Головна відмінність таких пристроїв — вологе прибирання. Мийний пилосос також має контейнер, навіть два — для чистої та брудної води. Він розбризкує воду з однієї ємності на підлогу через тонкий шланг. Потім швидко збирає її разом з пилом та сміттям у іншу ємність.
Традиційний мийний пилосос за габаритами більше, ніж пристрій з водяним фільтром, та досить важкий. Вага різних моделей становить від 6 до 10 кг. Це варто враховувати під час вибору, бо тендітній людині може бути важко пересувати та чистити пилосос. Існують також ручні моделі та роботи. Вони важать 3–5 кг.
Щоб полегшити очищення після прибирання, вибирайте пристрій, у якому потрібно просто відкинути верхню кришку, щоб дістатися контейнеру з водою. За іншої конструкції догляд за пилососом також потребуватиме більше часу та зусиль.
Мийний пилосос коштує дорожче, ніж модель з аквафільтром. Хоча є варіанти, які умовно можна назвати бюджетними.