Після карантину повітря у Рівному знову стає бруднішим

1008 0

Ми у соцмережах:

Після карантину повітря у Рівному знову стає бруднішим

Повітря у Рівному в травні стало бруднішим, ніж у березні та квітні, коли діяли суворіші карантинні обмеження.

Про це Суспільному повідомили у обласному гідрометцентрі, чиї спеціалісти проводять такі заміри на трьох спостережних пунктах у місті.

У травні фахівці хімлабораторії, які займаються спостереженням за забрудненням атмосферного повітря, відібрали і проаналізували 2141 пробу. Їх перевіряли по 11-ти забруднювальних інгредієнтах.

– У порівнянні з квітнем індекс забруднення атмосферного повітря дещо підвищився – від 4,0 до 5,48. Цьому посприяли погодні умови – вітри, дощі, пом’якшення карантинних заходів. Розпочали працювати малі підприємства, збільшився рух автотранспорту, - повідомив начальник обласного центру з гідрометеорології Богдан Масовець.

У лабораторії за місяць зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій по трьох інгредієнтах: сірководень, фенол та хлористий водень.

По інших, як от пил, оксид вуглецю, діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, аміак, фтористий водень та формальдегід – перевищень не помітили.

На повітря, і в цілому на довкілля негативно впливає спалювання сухостоїв, пластику, поліетилену чи автомобільних шин, а також сміттєзвалище.

– Треба відмітити, що інтенсивність повітря дуже залежить від погодних умов. Це і висока температура повітря, висока вологість, наявність туманів, відсутність чи наявність вітру, кількість та інтенсивність опадів, уточнив Богдан Масовець.

Попереднє дослідження фахівців гідрометцентру показало, що найчистішим повітрям під час карантину рівняни дихали в квітні.

Негативний вплив згаданих викидів на організм людини – цілком реальний, про це неодноразово пояснювали на ефірах спеціалісти. Для отруєння організму має бути значне перевищення середньодобових показників упродовж тривалого часу, це поки що фіксують вкрай рідко.

Одним із найнебезпечніших вважають саме формальдегід, тобто викиди з транспорту. Він може впливати як на дихальні шляхи, так і на інші органи людини, в тому числі й нервову систему. І саме перевищення показників формальдегіду у повітрі фіксують найчастіше.

Нагадаємо, маршрутки у Рівному через пандемію припинили рух з середини березня. З 20-го травня їх поступово починають виводити в рейси. Крім того, з послабленням карантину та відновленням роботи ринків і закладів помітно збільшилась кількість транспорту на вулицях обласного центру. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також