Після шантажу Рівне погодилося займатися теплом Квасилова

1214 0

Ми у соцмережах:

Після шантажу Рівне погодилося займатися теплом Квасилова

Перервати свою відпустку та швидко зібрати позачергову сесію міської ради довелося міському голові Рівного Олександру Третяку. Це зробили одразу після того, як стало відомо, що Рівненська районна рада вирішила продати майно та котельню підприємства, яке постачає тепло до селища Квасилів.

Досі забирати котельню у власність об’єднаної громади керівники Рівного не поспішали — вимагали, щоб районна влада передала місту лише майно, а підприємство «Рівнерайкомуненергія», працівників та борги, які за ним числяться, залишила собі. Однак продовження конфлікту означало зрив опалювального сезону в селищі, у якому тільки цього року почало господарювати місто.

Олександр Третяк, міський голова:

— Хоч котельня доволі серйозний об’єкт для Квасилова, проте є питання щодо самого майнового комплексу. Особливо по боргах, які числяться за юридичною особою, яка опікувалася котельнею раніше. Але приймати майно нам довелося. Адже районна рада зробила ряд безглуздих кроків. Вони виставили майно на продаж через тендерні торги. Цього вони не мали права робити, бо було попереднє рішення про передачу нам цього майна. Думаю, якби продаж відбувся, то це потягнуло б за собою кримінальну відповідальність. Однак, щоб не зірвати опалювальний сезон у Квасилові, ми все-таки взяли майно на баланс. Тепер запускатимемо процес реконструкції котельні. Щодо боргів, то 3,5 мільйона гривень складають борги населення за теплопостачання. Районна рада пообіцяла, що попрацює з населенням, яке має повернути ці борги.

Додамо, цього року в розпал опалювального сезону в Квасилові відбувся справжній бунт. Це трапилося після того, як у січні в людей вимагали сплатити значно більше за спожите тепло, ніж було до цього. Люди штурмували теплопункт, щоб зрозуміти причини збільшення сум у платіжках. Стало відомо, що в грудні районна рада ухвалила нові тарифи на теплопостачання через збільшення ціни газу. Тоді на загальних зборах селища люди й направили звернення до міської ради Рівного, щоб та якнайшвидше прийняла на баланс котельню в Квасилові.

На сесії міський голова Олександр Третяк заявив, що більше не буде ситуації, коли тарифи на теплопостачання у Квасилові будуть вищими, ніж у Рівному. Оскільки селище з містом уже є однією громадою, то тарифи будуть однакові.

Однак це ще не усі проблеми, які є з теплопостачанням у селищі. Нещодавно мешканці селища стикнулися з тим, що їм приходять платіжки із абонентською платою за тепло, яке літом не постачають.

Віта Кисільова, староста селища Квасилів:

— «Рівнерайкомуненергія» чомусь укладала особисті договори із споживачами на послуги з теплопостачання. Оскільки левова частка споживачів — це пенсіонери, то вони не надто вчитувалися, що написано у цих договорах. Але згодом з’ясувалося, що в ці індивідуальні договори була внесена абонентська плата.

Кожен, хто уклав цей договір, сплачує щомісяця 32 гривні. Однак немає жодного офіційного пояснення, за що з людей збирають гроші. Директор комунального підприємства приїздив на збори у Будинок культури та сказав, що абонентська плата збирається, начебто, через роздрукування квитанцій.

Якщо порахувати, то у Квасилові є 1700 квартир. Лише 200 з них мають індивідуальне опалення, а решта користуються централізованим теплопостачанням. Виходить, що 1500 квартир щомісяця сплачують по 32 гривні, то набігає сума пів мільйона гривень у рік. І ці кошти йдуть не на модернізацію мереж, а на квитанції. Добре, що люди підписали ці договорили лише на рік.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також