Пляжний сезон на Басовому Куті: якщо плаваєте, то хоч воду не ковтайте

845 0

Ми у соцмережах:

Пляжний сезон на Басовому Куті: якщо плаваєте, то хоч воду не ковтайте

Пляжний сезон у Рівному офіційно розпочався ще 15 травня, але купатися у Басівкутському водосховищі ризикує поки небагато людей. І не тільки тому, що вода ще холодна. Минулого тижня фахівці Центру контролю та профілактики хвороб відібрали проби з водойми на аналіз — купатися не рекомендують. Щоб не підхопити кишкову паличку.

Богдан Красько, керівник відділу моніторингу та реагування на небезпеки Рівненського центру контролю та профілактики хвороб:

— За результатами проб води з Басівкутського водосховища маємо незначне перевищення норм за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, а саме — за індексом лактопозитивних кишкових паличок і вмісту кисню. Це свідчить про певне органічне забруднення і що водойма має невелику здатність до самоочищення. Тому купатися не рекомендуємо. А тим відпочивальникам, хто все ж хоче ризикнути і зануритися, радимо дотримуватися правил особистої гігієни. Тобто не ковтати воду з водойми під час купання, а опісля одразу прийняти душ.

Проби води з Басівкутського водосховища будемо брати щомісяця, а також проведемо лабораторний аналіз щодо безпеки для купання й по інших популярних у рівненських відпочивальників місцях.

Ігор Романчук, керівник міського тресту зеленого господарства:

— Пляж до відпочинку повністю готовий. Зокрема, підготували душову кабінку — переклали плитку, щоб людям було зручніше і не довелося стояти в багнюці під час купання; відновили крани, бо старі латунні хтось покрав. Роздягальні готові, лавки пофарбовані. Встановили урни і вже домовилися з КАТП-1728 про вивезення сміття з них, бо раніше його вручну вигрібали наші працівниці. Газони покосили у парковій зоні нагорі, а от на схилах відпочивальники нас поки попросили траву не чіпати, бо їм так краще. Щороку привозимо на пляж свіжого піску, спушуємо і розрівнюємо його. Пофарбували і шлагбаум при в’їзді на пляж з боку шлюза, дублікати ключа від замка передали медикам, правоохоронцям та рятувальникам. А на протилежному в’їзді з боку парку довелося поставити блоки і зробити природний бордюр, бо знаходяться такі «розумники», які заїжджають на пляж машинами і не думають, що цим забруднюють пісок і створюють комусь проблеми. Хотіли накрити очеретом навіси-«грибочки», але передумали — щоб не спалили хулігани. Рятувальники також почистили прибережну зону, щоб у воді було безпечніше.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також