«Побоїще» під Августовим

2715 0

”Світове побоїще» — саме так перекладає комп’ютер українською мовою польський вираз «Mistrzostwо Swiаta», тобто чемпіонат світу. Головні змагання зимового сезону серед риболовів-спортсменів відбулися 14-15 лютого на озері Тоболово поблизу польського містечка Августов. Воно розташоване на північному сході Польщі, недалеко від білорусько-литовського кордону, тож місцевий лід готовий був витримати напругу риболовних змагань. На 6-й чемпіонат світу з підльодної ловлі риби на мормишку зібралося 11 команд — Росія, Білорусь, Фінляндія, Швеція, Естонія, Литва, Латвія, Україна, США, Болгарія і, звісно ж, господарі — збірна Польщі.

”Світове побоїще» — саме так перекладає комп’ютер українською мовою польський вираз «Mistrzostwо Swiаta», тобто чемпіонат світу. Головні змагання зимового сезону серед риболовів-спортсменів відбулися 14-15 лютого на озері Тоболово поблизу польського містечка Августов. Воно розташоване на північному сході Польщі, недалеко від білорусько-литовського кордону, тож місцевий лід готовий був витримати напругу риболовних змагань. На 6-й чемпіонат світу з підльодної ловлі риби на мормишку зібралося 11 команд — Росія, Білорусь, Фінляндія, Швеція, Естонія, Литва, Латвія, Україна, США, Болгарія і, звісно ж, господарі — збірна Польщі. Два роки тому у Польщі вже проводився чемпіонат світу, і тоді українська збірна виступила не дуже вдало. На нинішньому ж чемпіонаті наша збірна виступала оновленим складом і приємно, що в стартову п’ятірку збірної вперше пробилося одразу двоє рівнян — Іван Щевич та Богдан Дем’янчук. Синьо-жовті кольори національної збірної захищали також троє киян, чернівчанин та дніпропетровець. Тренування показало, що на Тоболово вдосталь риби — і дрібної, і зовсім «неспортивних» розмірів, як до цього звикли на українських водоймах. Зокрема, озеро Тоболово піднесло Богдану Дем’янчуку свій подарунок на його день народження — йому вдалося упіймати ляща вагою понад 1,2 кілограма, який залюбки на святковий стіл приготували кухарі місцевого готелю «Proserwy». Після таких уловів довелося терміново переобладнувати рибальські спортивні снасті, оскільки й глибини у місці змагань виявилися незвичними, в середньому 6-7,5 метра, а подекуди сягали і 9 метрів. Після першого дня змагань несподівано для багатьох збірна України з 16 балами посіла друге командне місце, лише 5 балами поступаючись неодноразовому чемпіону світу — команді Латвії та значно випереджаючи діючих чемпіонів світу росіян та господарів-поляків. Найуспішніше серед українців виступили рівнянин Богдан Дем’янчук та дніпропетровець Олексій Зайко, які посіли другі місця у своїх зонах. Іван Щевич, який потрапив у найскладнішу зону, зумів вибороти 4 місце. Ще більшою несподіванкою стали результати другого дня. Українці знову виступили стабільно — 22 бали, а от латиші «провалилися» — 28 балів, і їхньої переваги не вистачило, щоб утримати перемогу. Розпач латишів потрібно було бачити — все було написано на їхніх обличчях… Адже це перша медаль українських риболовів-спортсменів на змаганнях світового рівня: до цього збірні України у різних видах риболовного спорту не піднімалися вище п’ятого місця. Отож з перевагою в один бал перемогу на «побоїщі під Августовим» святкувала збірна України. Друге місце на чемпіонаті світу дісталося команді Латвії, у складі якої, до речі, виступало двоє жінок, а третє — залишилося за Росією. Втіхою для росіян стала перемога в особистому заліку — Станіслав Посланчик лише за додатковими показниками «обловив» шведа Фолка Андерссона та українця Олексія Зайка, який виборов «бронзу». Рівнянин Богдан Дем’янчук замкнув чільну десятку, а Іван Щевич посів 17 місце в особистому заліку.