Почім танці на війні у Рівному?

3809 0

Ми у соцмережах:

Почім танці на війні у Рівному?

Минулої неділі міська влада Рівного додумалась провести урочистий «день міста», влаштувавши масові заходи на центральному майдані, увімкнувши ілюмінацію і таке інше. День Незалежності, який відзначався за чотири дні до того, минув набагато скромніше — всіх закликали не виходити на вулиці й сидіти вдома — бо війна і не до свят. Що змінилося за чотири дні? Ми перемогли у війні? Небезпека ракетних ударів нам вже не загрожує? Насправді відповідь проста — міській владі слід було «освоїти» бюджетні кошти, виділені на «день міста» ще торік. А коли йдеться про бюджетні гроші, то страх у влади зникає зовсім. І дарма — «урочистості» довелося згортати через повітряну тривогу. Саме під час «святкування» в Рівному невідомо чого у Сарнах вибухали ворожі ракети. Щодо суми коштів, витрачених містом на свій «день», то її нам у міськраді не назвали. Чи то не порахували, чи то вже забули…

Олександр Третяк, міський голова:

— День міста під час війни не такий, як зазвичай. Адже великих святкових урочистостей ми не проводили. Цей день пройшов із ноткою суму. Спочатку ми нагородили відзнаками відважних воїнів та волонтерів, які ціною власного життя рятували людей. Особливих урочистих заходів не було. Лише ввечері відзначили полеглих героїв з невеликою концертною частиною — вона була не розважальна, а в атмосфері переможної ходи нашого війська. Виконувалися українські патріотичні та козацькі пісні, щоб підбадьорити людей продовжувати боротися задля перемоги. На мою думку, навіть під час війни є місце для таких подій, коли треба підтримати людей. Також для нас було важливо подякувати та вклонитися матерям героїв, які віддали за нас свої життя.

Анатолій Ткачук, заступник начальника міського управління культури:

— Під час воєнного стану є певні обмеження на проведення масових заходів. Всі масові заходи погоджуються з обласною військовою адміністрацією, що ми й зробили. Було узгоджено те, куди мають йти люди після увімкнення сирен. Вже давно узгоджено всі місця евакуації людей. Коли ввечері пролунала повітряна тривога, то люди швидко розійшлися. Після того, як тривога завершилася, то за десять хвилин концерт відновився. Скажу, що наші творчі колективи дуже заскучали за публікою та виступами.

Олександр Гребенюк, волонтер та організатор молодіжних заходів:

— Щодо масових заходів під час війни, то тут ситуація двояка. З точки зору організаторів таких заходів, то вони потрібні. Справді, частина людей у Рівному перебуває у напруженому стані через війну — цим людям потрібна певна віддушина. Однак з точки зору безпеки дуже сумнівно, що рівняни встигли б розійтися по бомбосховищах, якби ракети летіли на Рівне. Всі знають, що люди нехтують сигналами повітряної тривоги. Дуже рідко можна побачити, як під час включених сирен люди біжать у бомбосховища. По факту лише завдяки організаторам захід під час повітряної тривоги зупиняється. Рівнян мало не силою примушують покинути майдан Незалежності. Хоч навіть після цього люди не йдуть в бомбосховища, проте хоча б з майдану розходяться. Вважаю, що містяни так вільно почуваються, бо всі ракети, які летіли у напрямку Рівного, були перехоплені. Поблажливіше до масових заходів ставиться й влада, бо зазвичай ракетами уражають об’єкти інфраструктури. Майдан Незалежності у першочергові цілі ворога не входить.

Отож однозначної відповіді на запитання, чи потрібні масові заходи під час війни, ніхто не має. З точки зору волонтера, то скажу, що такі заходи потрібні. Минулого тижня, наприклад, за кінотеатром був організований ярмарок, на якому зібрали 400 тисяч гривень на потреби ЗСУ.

Роман Яворський, керівник проєкту «Мегаподія»:

— Проводити заходи треба, але точно не в такому форматі. Не може бути так, що на майдані Незалежності вранці проводжають загиблих воїнів, а ввечері танцюють. У відповідь можна почути — таке прощання з воїнами відбувається ще з 2014 року, а за цей час на майдані відбулася велика кількість подій. Однак треба зважати, що зараз на майдані похорони мало не щодня, в 2014 році нічого подібного й близько не було. У День міста потрібно було організувати невеликий захід у парку ім. Шевченка. Адже Рівне вклало мільйони гривень в літню естраду. На таке відзначення вистачило б години, і все. Це моя особиста думка. Адже зараз ми серйозно ризикуємо життям людей. Робити усе потрібно в міру. Останні події у Сарнах засвідчили, що після оголошення тривоги за десять хвилин по місту вдарили ракети. Звісно, що у Рівному за такий час всі сховатися не встигли б.

Олександр Кохан, голова Сарненської військової адміністрації:

— У неділю, 28 серпня, о 19.30 ворог завдав по Сарнах чотири ракетних удари. Вони припали на об’єкт військової інфраструктури, який знаходиться у місті. Ударною хвилею було завдано шкоди майже 30 приватним будинкам. Усі пошкодження типові — вибиті вікна та дірки у покрівлі. Слава Богу, цього разу потерпілих немає. Оскільки було пошкоджено лінії високовольтних передач 110 кВ та 10 кВ, то в частині Сарн зникла електроенергія. За годину після удару електроживлення вдалося поновити. Наступного дня комунальники приступили до ремонтних робіт. Усе необхідне людям для ремонту будинків буде надано. Від удару сильно постраждала Сарненська районна лікарня. Там вибито не менше 80 вікон та кілька дверей. Однак ми все відремонтуємо. Також одна ракета влучила у лісовий масив, що призвело до пожежі. Але наші рятувальники оперативно ліквідували вогонь.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також