«Податковий рай» на Рівненщині починається з хати голови

1532 0

Ми у соцмережах:

Дмитро Левицький

Млинівська ОТГ минулого тижня встановила найнижчу податкову ставку в Україні — 1% від мінімальної заробітної плати для підприємців першої та другої груп. «Податковий рай» почне діяти з наступного, 2020 року. Потрапити у нього зможе будь-хто, зареєструвавшись, зокрема, у хаті голови Млинівської селищної ради Дмитра Левицького. У громаді таким чином хочуть вирішити одразу дві проблеми: демографічну та фінансову.

За низький податок в ОТГ проголосували на сесії селищної ради практично одноголосно — утрималася лише одна депутатка. На сьогодні в ОТГ є близько 700 підприємців, які сплачують близько 2 млн грн податків на рік. До 2020 року, поки не набере чинності новий податок, підприємці громади першої групи сплачуватимуть 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Підприємці другої групи — 15%.

Дмитро Левицький, голова Млинівської ОТГ, зазначає, що відколи повідомили про впровадження одновідсоткового податку, уже близько десяти осіб звернулося до сільради та зареєструвалося у будинку п.Левицького:

— Ми сподіваємося на потрійний ефект: збільшити кількість населення, у зв’язку з цим залучити більшу інфраструктурну та освітню субвенції, а також зробити нашу громаду максимально привабливою для підприємців і збільшити надходження до бюджету, у тому числі за рахунок ПДФО від найманих працівників. Люди, які захочуть у нас зареєструватися, приїдуть, побачать місцевість і зацікавляться у придбанні тут нерухомості. А хати у селах нашої громади дуже дешеві — 500-2000 доларів за будинок із землею на 50-70 соток. Причому в нас — чорнозем.

Місцеве самоврядування впливає на податкову ставку лише для першої та другої груп підприємців. Для першої групи максимальна податкова ставка може бути 10%, для другої — 20%. А ось мінімального бар’єрного відсотка законодавство не передбачає, тому ми і вирішили встановити символічний 1%. Якщо навіть тисяча осіб заплатить 40 грн на місяць, то вже у бюджет копійка набіжить.

Підприємці сьогодні не хочуть виходити з тіні або ж закривають свій бізнес. Ми ж хочемо створити для підприємців хороші умови та надати їм перспективу розвитку. Дехто вважає, що я прагну перереєструвати людей з сусідніх громад, але це не так. У першу чергу, ми орієнтуємося на людей, які навіть не мають де прописатися, зокрема переселенців, а також на людей з великих міст, як-от з Києва, Одеси, Львова. Ми хочемо залучити тих, хто займається бізнесом через Інтернет, хто працює у сфері послуг.

Усі документи у сільраді ми можемо оформити за годину. Але ми запрошуємо до нас не лише підприємців, а й людей, які з часом планують ними стати. Так, днями у мене зареєструвався хлопець зі Львова, який вирішив, що буде починати власний бізнес. Розглядає можливість відкрити перукарню і навіть переїхати жити до нас. А наша громада має хороше розташування: близенько до Луцька, Рівного, Дубна.

Тих, хто хоче зареєструватися як ФОП у нашій громаді, я можу прописати у себе у хаті — на вулиці Садовій, 106 у Добрятині. Законодавство не передбачає санітарних норм, тож прописати можна і 20, і 30 тисяч осіб. Будинок у Добрятині я придбав нещодавно, зараз там тривають ремонтні роботи, бо планую там також і проживати. Там дуже гарне місце: чорнозем, річка поряд, 300-літня церква по сусідству, смачна вода з криниці.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також