«Поки що тільки ремонт сходів». Про плани міської влади на Пагорб Слави

941 0

Ми у соцмережах:

Нещодавно рівняни помітили, що танки та гармати — пофарбували

Пагорб Слави у Рівному будувався у 1980-х роках і був задуманий як меморіальний комплекс вшанування перемоги СРСР над нацистською Німеччиною. Парк навколо меморіалу за багато років став для мешканців міста відпочинковою зоною, де гуляють із дітьми, ходять на пробіжки, влаштовують пікніки.

Нині парк стає занедбаним — заростає травою, а з-під бруківки на алеї пробиваються бур’яни. Побутує думка, що парк навмисне занедбали, аби простіше було передати ділянку під будівництво. Не так давно вже був такий прецедент — на це місце накинула оком будівельна фірма: на одній з ділянок вирили котлован та знищили зелені насадження, лише через суд активісти змогли відстояти ділянку від забудови.

Голова постійної комісії з питань міського господарства, транспорту, зв’язку та екології Катерина Марчук цю думку спростовує, зазначивши, що територію парку вже прибирають, а наступного року подбають і про благоустрій:

— Наразі складно конкретно сказати щось стосовно планів на парк. До кінця року ми навряд чи встигнемо реалізувати якусь ініціативу, пов’язану з благоустроєм. Але я контролюватиму це питання не лише як голова профільної комісії, але й як депутатка з цього округу. Наступного року можна залучити грантові кошти, як це зробили у Луцьку для облагородження свого парку, можна залучити громадські об’єднання до вирішення ключових проблем.

Цього ж року контролюватимемо, щоб у парку був порядок і чистота: щоб там косили траву, прибирали алеї. Рівняни зауважили, що там не косять траву, тож я звернулася до тресту зеленого господарства. Нині роботи виконуються, також там мають прибрати повалені дерева — їх близько 16.

Пагорб Слави обслуговує КП «Рівненський міський трест зеленого господарства». Директор тресту Ігор Романчук пояснив, що у парку Слави прибирають, однак на підприємстві зараз «кадровий голод», а пріоритетних рекреаційних зон у місті багато:

— Пагорб Слави має площу близько 28 гектарів. Зараз ми кинули практично всі сили туди. Спочатку більше працювали у місті, але на Пагорб Слави виїжджав трактор на покоси. Втім, там є проблемні ділянки: наприклад, пеньки, що стирчать із землі та заважають техніці працювати. Водночас ми ліквідовували наслідки негоди у місті: у парку Молоді, на «Хіміку» тощо. Частину повалених дерев прибрали з доріжок і в парку Слави.

Зважаючи на обсяги роботи, техніки нам бракує: потрібно оснастити підприємство сучасними транспортними засобами для прискорення робіт. Також є проблема з працівниками, бо мало хто зголошується працювати трактористом за 10 тисяч. Я написав кілька листів і отримав відповідь, що цьогоріч нам не передбачили додаткових коштів.

Володимир Пилипчук, начальник управління житлово-комунального господарства:

— Ми проведемо ремонт сходів, введемо їх знову в експлуатацію і повернемо на баланс тресту зеленого господарства. Поки що це буде просто ремонт сходів, додаткові нововведення, можливо, виконуватимуться як окремий проєкт.

Втім, конкретного обсягу робіт і періоду їхнього проведення п. Пилипчук не назвав.

Дарія БОРИСОВИЧ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також