Поліція запідозрила міську владу Рівного у змові з «Рівнетеплоенерго. Йдеться про «заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах»

6932 3

Ми у соцмережах:

Заступник міського голови Олексій Хмилецький, власник ТОВ Рівнетеплоенерго Іван Надєїн та міський голова Володимир Хомко

Наприкінці березня слідчі ГУ Нацполіції у Рівненській області відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Стосується провадження міських чиновників та «Рівнетеплоенерго», якому свого часу було передано в оренду комунальне теплопостачальне майно Рівного.

Як йдеться у зверненні слідчих до суду з проханням надати дозвіл на вилучення документів «Рівнетеплоенерго», «службові особи Рівненської міської ради, міського управління капітального будівництва, міського управління ЖКГ вчинили дії, спрямовані на зловживання владою, службовим становищем, а також на заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах». 

Як зазначають слідчі, торік та цього року міські чиновники погодили інвестиційну програму ТОВ «Рівнетеплоенерго» без відповідної схеми теплопостачання. А окрім того, без погодженої та затвердженої інвестиційної програми ТОВ «Рівнетеплоенерго» на 2019 рік «незаконно виділили кошти з бюджету Рівного в сумі близько 16 млн. грн. на проведення у 2019 році ремонту, відновлення та модернізації переданого в оренду для ТОВ «Рівнетеплоенерг»о майна (тепломереж, котелень, центральних теплових пунктів тощо)».  

Витрати на ремонти, зазначають правоохоронців, мали би здійснюватися в рамках інвестиційної програми ТОВ «Рівнетеплоенерго» за рахунок коштів амортизаційних відрахувань, що входять до структури відповідних тарифів. 

А НКРЕКП до структури затверджених тарифів ТОВ «Рівнетеплоенерго», що вступили в дію з 01.01.2019, включила прямі витрати, зокрема амортизаційні відрахування.  

«З грудня 2018 до лютого 2019 року міська влада затвердила об`єкти теплопостачання, що підлягають модернізації, реконструкції та ремонту за бюджетні кошти, - зазначають слідчі. – З метою подальшої реалізації злочинної схеми, розроблено та оприлюднено 12 лютого  2019 проект рішення Рівненської міської ради «Про надання згоди на суборенду та на переміщення орендованого комунального майна», відповідно до якого підприємству ТОВ «Рівнетеплоенерго» надається дозвіл на демонтаж та переміщення орендованих основних засобів (котельного устаткування та обладнання), а також передачу в суборенду пов`язаному суб`єкту ПП «Рівнетеплосервіс» котелень на вул. Чорновола,74-В (628,14 грн., обладнання - 422,34 грн.), котельні на вул. Герцена, 5-А (380,68 грн.) та котельні на вул. Соборна, 225-К (3227,13 грн.)». 

Слідчі зауважують, що роботи по інвестиційній програмі здійснювало, зокрема, ПП «Рівнетеплосервіс», засновником якого  є ТОВ «Рівнетеплоенерго».  

«Аналізом діяльності ПП «Рівнетеплосервіс» встановлено, що останнє також задіяне у схемі привласнення коштів, - зазначено у судовому документі. – Під час виконання підприємство робіт завищує об`єми, їх вартість та матеріалів/обладнання та у подальшому, з метою виведення коштів у тіньовий сектор економіки, здійснює фіктивні операції по придбанню товарів, робіт, послуг, оренди майна тощо шляхом використання СПД». 

27 травня суддя Рівненського міського суду Володимир Доля дав дозвіл на доступ до документів «Рівнетеплоенерго» та вилучення оригіналів. 

Сайт «ВСЕ» повідомив, що на підприємстві уже розпочали роботу правоохоронці, проте директор «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський у коментарі РВ це заперечив. Підприємство, додав, працює у штатному режимі, а коментувати звинувачення правоохоронців він наразі не буде.  

P.S.

ТОВ «Рівнетеплоенерго» відреагувало за кілька годин після повідомлень у ЗМІ:

«Інформація, наведена слідством з метою отримання ухвали суду про тимчасовий доступ до речей і документів, маніпулятивна і не відповідає дійсності. Переконані, що вона буде спростованою в ході проведення слідчих дій», - йдеться у заяві підприємства.

«ТОВ «Рівнетеплоенерго» веде абсолютно прозору і законну господарську діяльність, що підтверджується, зокрема, документами, які ми беззастережно готові надати поліції. Зауважимо, що жодних обшуків чи вилучень на підприємстві не проводилося. А усі необхідні для встановлення істини документи адміністрація підприємства передасть слідству добровільно, на підставі ухвали суду», - додає «Рівнетеплоенерго».

Окрім того, у заяві йдеться, що «Рівнетеплоенерго» у рамках вказаного кримінального провадження є лише одним із цілого ряду підприємств-підрядників, щодо яких отримані аналогічні ухвали суду.

«Ми сподіваємося на об’єктивність та законність розслідування. А також на те, що дії правоохоронних органів не стануть на заваді нормальній господарській діяльності підприємства та підготовці до опалювального сезону», - заявило товариство.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також