Половина батьків у Рівному — за навчання у смартфонах

1284 0

Ми у соцмережах:

Половина батьків у Рівному — за навчання у смартфонах

В якому форматі з 1 вересня працюватимуть школи Рівного та Квасилова — вирішать в останній тиждень літа. Поки чиновники тільки провели опитування батьків: хочуть вони повернути дітей за парти чи, як і торік, навчати онлайн? Голоси розділилися майже порівну, причому «за» переважно батьки молодших учнів, що цілком очікувано — адже підлітків ще можна залишити вдома самих, а першокласників із собою не на всяку роботу візьмеш.

Причина, через яку половина батьків хоче залишити дітей вдома, очевидна — переймаються, наскільки безпечні укриття у школах і чи вистачить там усім місця. Та якщо учнів разом з вчителями у конкретній школі виявиться більше, ніж може вмістити сховище, то навчання просто розіб’ють на дві зміни. А вдома під час повітряних тривог навряд чи безпечніше, — кажуть скептики.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Вже маю результати: так, 52,6% опитаних батьків висловились за очне навчання, 47,4% — за дистанційне. В опитуванні взяли участь 30 887 батьків із 32 822 загальної кількості. Переважно батьки 1–5 класів у більшості хотіли б водити дітей на очне навчання, а дітей середніх та старших класів — віддають перевагу дистанційному формату навчання. Як вийти з цієї ситуації, врахувавши думку одних та інших? Одразу зазначу, ми будемо приймати рішення дуже зважено і дуже обережно — в тому числі на рівні області й з рекомендаціями Міністерства освіти. Рішення буде прийнято майже під кінець серпня –після 23-го.

Днями відбудеться зустріч керівника міського управління освіти з директорами всіх шкіл Рівного, де буде обговорено, як забезпечити доступ до онлайн-процесу. Що роботи дітям, які досі перебувають за кордоном? У вас є два варіанти: перший — це долучатися до навчального процесу вашого класу в онлайн-форматі, другий — ви йдете на навчання у школах тих країн, де перебуваєте, і проходити ті навчальні курси, які там подаються. А по поверненні в Україну здаєте іспит — так званий екстернат, після здачі якого ваші навчальні здобутки «там» будуть зараховані «тут». На даний момент продовжуємо готувати наші навчальні заклади до прийому дітей: облаштовуємо вбиральні, класи, їдальні, роздягальні та, звісно, укриття.

Станом на кінець липня ще майже 4,5 тисячі школярів Рівного перебували за кордоном. Скільки з них повернуться до міста найближчими тижнями і чи повернуться взагалі — чиновники поки не беруться прогнозувати.

— Батьки дошкільнят також запитують, що планується по садках. Скоріше за все, що з 1 вересня ми відкриємо усі. Буде одне «але»: садок зможе прийняти лише ту кількість дітей, котра фізично може бути розміщена в укритті ЗДО або найближчій захисній споруді. Наразі в місті працює 25 садків, в яких перебувають дітки, чиї батьки задіяні в критичній інфраструктурі.

Що ж до навчання у вишах, то це рішення прийматиме не міська влада, бо університети та інститути перебувають у підпорядкуванні Міністерства освіти, — додає Олександр Третяк.

Олена РАКС.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також